Sigita Limontaitė   |   tiesa.com   |   2012-05-23

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: ko reikia norint gauti svajonių darbą?

  
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: ko reikia norint gauti svajonių darbą? Gyvenimo trenerė A. Kučinskienė pateikė planą, padedantį rasti išsvajotą darbą

Pirmasis eksperimento dalyvių žingsnis buvo apsilankymas pas gyvenimo trenerį. Konsultacijoje jie išsiaiškino savo asmenybės tipą bei darbo svarbą kiekvieno gyvenime. Apsilankę kursuose ir savarankiškai pradėję ieškoti darbo, Giedrė, Algimantas ir Aleksandra grįžo pas gyvenimo trenerį. Juos konsultavusi Aušra Kučinskienė iš „Ateities pasiekimų koučingo“, „Tiesai“ pateikė savo darbo metodą.

inskienė teigė, kad gyvenimo trenerio darbo metodas priklauso nuo konsultuojamojo asmenybės, bet pagrindinis principas visada toks pat – norint žengti žingsnį pirmyn, reikia žinoti kur šiuo metu esi. Kadangi visus „Tiesos“ eksperimento dalyvius vienija darbo, kokio jie iki šiol nedirbo, paieška, tai ir konsultacijos jiems visiems yra labai panašios bei apima pagrindinius keturis darbo paieškos žingsnius.
Pirmas žingsnis
 
Gyvenimo trenerio konsultacijų ciklas pradedamas nuo asmenybės stiliaus testo, kurį atlikus sužinoma koks elgesio ir bendravimo būdas žmogui yra artimiausias. Testas naudingas ne tik tuo, kad sužinoma, kas būdingiausia individui, bet ir tuo, kad žinant, kas esi pats, lengviau teisingai, naudingai, bei produktyviai bendrauti su kitokio bendravimo tipo žmogumi. Tokios žinios tikrai pravers dalyvių pokalbiuose su būsimais darbdaviais.
 
Pirmosios konsultacijos metu apžvelgiamos asmeninės vertybės, nusprendžiama, kurios žmogui svarbiausios šiuo metu. Vertybės išvardijamos pagal prioritetą bei išnagrinėjamos, o tada aprašoma gyvenimo vizija Jungtinėje Karalystėje. „Mano nuomone, mes, emigrantai, privalome turėti net dvi vizijas: pirma – mūsų gyvenimo Jungtinėje Karalystėje vizija, o antra, jei turime planų grįžti į Lietuvą, viso gyvenimo vizija“, – „Tiesai“ sakė gyvenimo trenerė.
 
Galiausiai visi dalyviai smulkiai turėjo aprašyti savo idealų darbą atsakydami į klausimus: koks tai darbas, kur, kokioje įmonėje, kokie bendradarbiai, kokios jų pareigos ir statusas, kiek jie uždirba, kiek valandų per dieną dirba, ar toli reikia vykti iki darbo vietos ir panašius. Kuo smulkiau įsivaizduojamas ir aprašomas darbas, tuo didesnė tikimybė, kad žmogus jį susiras.
Antras žingsnis
 
Gyvenimo trenerės teigimu, antrojo etapo metu svarbiausia išsiaiškinti esamą padėtį dabartinėje darbo rinkoje ir ieškančiojo paieškos procese. Dalykai, kuriuos reikia žinoti apie trokštamą darbą paprasti: kiek naujų darbo skelbimų galima rasti per savaitę bei kiek žmonių vidutiniškai pretenduoja į vieną darbo vietą? Trokštamą darbą reikia įvertinti 100%, tačiau visada gerai žinoti koks darbas būtų lygus 50%, kokia šių pareigų situacija darbo rinkoje. Svarbu nuspręsti ar yra pareigos, kurios atitiktų ketvirtį pirminių reikalavimų ir tenkintų žmogų.
 
Tirdamas savo galimybes ieškomo darbo atžvilgiu, žmogus turi pasižymėti, kiek laiko jis jau ieško darbo ir kiek dar laiko gali ieškoti. Taip pat derėtų tiksliai žinoti išsiųstų gyvenimo aprašymų bei užpildytų darbo prašymų skaičių. Žymėtis darbo pokalbius, kuriuose dalyvavo, suprasti, kokias klaidas juose darė ir turbūt svarbiausias dalykas nuspręsti, ką darys toliau, jei per savo nustatytą laiką neras visiškai jo poreikius atitinkantį darbą?
 
Trečias žingsnis
Šio etapo metu gyvenimo trenerė siūlė sudaryti individualų darbo paieškos planą. „Šį žingsnį sudėtinga nupasakoti smulkiau, nes jis priklauso nuo konkretų žmogų supančios aplinkos, aplinkybių bei jo būdo savybių“, – pasakojo A. Kučinskienė. Yra keletas dalykų, į kuriuos atkreipiamas dėmesys sudarant darbo paieškos planą. Viena iš pagrindinių aplinkybių yra laikas, svarbu, kiek valandų per dieną konkretus asmuo pajėgia skirti darbo paieškai.
 
Kiti dalykai, kuriuos gyvenimo treneris aptaria su ieškančiuoju darbo: pastangos, poreikiai ir galimybės. Įvertindamas savo pastangas, žmogus turi nuspręsti kiek pastangų jis gali įdėti į darbo paiešką kiekvieną dieną. Apibūdindamas poreikius bei galimybes ieškantysis turi logiškai įvertinti viską, ko jam trūksta, kad gautų svajonių darbą. Gyvenimo trenerė pateikė šio žingsnio pavyzdį: jei į vieną darbo vietą pretenduoja 50 žmonių, tai reikia išsiųsti apie 50 CV, kad būtum pakviestas į vieną pokalbį. Jei žmogus nori nueiti į du pokalbius, jam reikia išsiųsti 100 CV. Per kiek laiko jis gali tai padaryti?
 
Ketvirtas žingsnis
 
Paskutinysis gyvenimo trenerio konsultacijų etapas – rezultatų aptarimas bei plano keitimas. A. Kučinskienė teigė susitinkanti su savo klientais po kurio laiko, tai gali būti kelios dienos, savaitės ar mėnuo, priklausomai nuo kiekvieno poreikių. Šio susitikimo esmė – aptarti kaip gerai veikia sudarytas planas ir kaip žmogui sekasi jo laikytis. „Dažniausiai nutinka taip, kad susikūręs planą ir pradėjęs jį vykdyti, žmogus supranta jog kažkuriose srityse jis buvo pernelyg ambicingas ir pervertino savo galimybes, o kažkuriose atvirkščiai – nuvertino save. Taigi planą mes pakoreguojame, išbraukiame arba pridedame kažką.“, – „Tiesai“ sakė gyvenimo trenerė.
 
  

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai