Sigita Limontaitė   |   tiesa.com   |   2012-06-12

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Giedrės darbo pokalbis

  
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Giedrės darbo pokalbis Darbo pokalbis Giedrei pavyko, ji buvo pakviesta bandomajam laikotarpiui

Eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ dalyviai, susidarę savo darbo paieškos planus, buvo pakviesti į keletą darbo pokalbių. Pokalbiuose dėl darbo kompanijoje „Eurobaltika“ dalyvavo net du dalyviai. Pristatome kaip sekėsi Giedrei.

p;Išryškino savo trūkumus
Eksperimento pradžioje Giedrė pabrėžė, kad puikiai žino savo minusus, didžiausia bėda ta, kad ji nemoka išryškinti savo privalumų pokalbiuose dėl darbo. Dalyvei darbą siūliusi „Lietuvos komercijos rūmų Jungtinėje Karalystėje“ prezidentė bei buhalterinių paslaugų įmonės „Eurobaltika“ vadovė Olga Jachimovič netruko pastebėti šių moters trūkumų.
 
Gyvenimo trenerės konsultacijos bei lankyti kursai eksperimento dalyvei nepadėjo išmokti pabrėžti privalumų. „Viso interviu metu Giedrė kartojo neturinti patirties šioje srityje, tačiau jos gyvenimo aprašyme parašyta, kad ji ketverius metus dirbo panašų darbą, tad jai reikėtų akcentuoti to darbo privalumus, atsakomybę, kurią ji turėjo, kruopštumo reikalaujančias pareigas, programas, su kuriomis dirbo. Nepakanka šiuos dalykus įrašyti į CV, apie juos reikia kalbėti interviu metu“ – sakė „LKRJK“ prezidentė.
 
Einant į pokalbį dėl darbo, būtina turėti tvirtų argumentų dėl siūlomos pozicijos, Giedrė nori dirbti lietuvių įmonėje, tačiau O. Jachimovič teigimu, paklausta kodėl rinktųsi tokią kompaniją, Giedrė argumentavo patriotizmu. „Patriotizmas nėra pakankamas argumentas, po jos atsakymo man kilo mintis, kad ji nepasitiki savo jėgomis ir bijo dirbti britų įmonėje, nors patikrinusi moters anglų kalbos žinias nenusivyliau“ – „Tiesai“ sakė vadovė. Darbdavės teigimu, Giedrė galėtų dirbti britų kompanijoje, tačiau per mažai savimi pasitiki.
 
Pakvietė bandomajam laikotarpiui
Įprastas darbdavio klausimas kiekviename pokalbyje: „kodėl turėtume rinktis jus?“, į šį klausimą O. Jachimovič teigimu, Giedrė atsakė neblogai, tačiau paklausta, kokio darbo nori, atsakė, norinti bet kokio. Vadovė turėjo gana griežtą nuomonę šiuo klausimu: „jei žmogus pasako, kad ieško bet kokio darbo, reiškia, kad jis jį ir dirbs bet kaip. Kaskart einant į interviu reikėtų tiksliai žinoti, ko nori, kitaip neatrodysi rimtai“.
 
Darbdavė norėdama patikrinti Giedrės žinias bei sugebėjimą dirbti biure, paprašė jos parašyti formalų laišką anglų kalba. „Šią užduotį ji atliko tikrai neblogai, akivaizdu, kad anglų kalba Giedrė moka, pastebėjau, kad jai nekilo problemų kuriant oficialų laišką, turbūt jos turima patirtis didesnė nei ji pati mano“ – „Tiesai“ sakė O. Jachimovič.
 
Apibendrindama susitikimą su eksperimento dalyve, „Eurobaltika“ vadovė teigė, kad nepaisant kai kurių dalykų, Giedrė paliko gerą įspūdį. „Nors ji ir kukli, tačiau tikiu, kad susidorotų su mūsų siūlomu darbu ir pareigomis“ – moterį gyrė darbdavė ir prisipažino pakvietusi dalyvę keletą dienų dirbti savo įmonėje bandomajam laikotarpiui.
 
  

Žymos: Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai