Sigita Limontaitė   |   tiesa.com   |   2012-06-08

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Algimanto darbo pokalbis

  
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Algimanto darbo pokalbis Darbdavį sudomino Algimanto laisvalaikis

Eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ dalyviai, susidarę savo darbo paieškos planus, buvo pakviesti į keletą darbo pokalbių. Pokalbiuose dėl darbo kompanijoje „Eurobaltika“ dalyvavo net du dalyviai. Pristatome kaip sekėsi Algimantui.

 Apranga sugadino pirmąjį įspūdį
Prasidedant eksperimentui, Algimantas labiausiai norėjo išmokti pasitikėti savimi darbo pokalbių metu. Šiam siekiui įgyvendinti, vaikinas lankėsi pas gyvenimo trenerę, įtvirtinti darbo paieškai reikalingas teorines žinias, lankė kursus, kuriuose mokoma ieškoti darbo. „Lietuvos komercijos rūmų Jungtinėje Karalystėje“ prezidentė Olga Jachimovič pakvietė Algimantą į pokalbį dėl darbo buhalterinių paslaugų įmonėje „Eurobaltika“, kuriai ji vadovauja.
 
Pirmasis vadovės įspūdis apie Algimantą nebuvo itin teigiamas: „Atrodė, kad jis atėjo į pokalbį dėl darbo jau iš karto nusiteikęs nesėkmei“. O. Jachimovič teigė suprantanti, kad eidamas į buhalterinių paslaugų kompaniją, dalyvis nesitikėjo joje gauti darbo, tačiau jei jis buvo pakviestas ateiti, tai turėjo tinkamai pasiruošti. Į akis kompanijos vadovei krito Algimanto apranga: „Einant į pokalbį dėl darbo žmonėms nederėtų rengtis kasdienių rūbų, o vaikinas atėjo su sportiniu megztiniu, galbūt kompiuterių specialisto darbas nereikalauja ypatingos aprangos, bet tai buvo interviu ir apranga labai svarbi pirmam įspūdžiui“.
 
O. Jachimovič pabrėžė, kad atsiųsdamas savo gyvenimo aprašymą, Algimantas savo laiške nieko nepaaiškino, be to, susitarti dėl pokalbio vaikinas skambino vėlokai vakare – tai moteris suvokė kaip nerimtą elgesį bei motyvacijos trūkumą. „LKRJK“ prezidentė „Tiesai“ sakė, kad abiem atvejais vaikinas pasielgė netinkamai ir jeigu taip būtų pasielgęs su darbdaviu britu, apie pokalbį iškart galėtų pamiršti.
 
Sudomino laisvalaikis
Vadovė vaikino gyvenimo aprašyme pastebėjo įrašą apie laisvalaikį, kurio metu Algimantas kuria muziką bei video. „Interviu metu jis apie tai nė neužsiminė, o derėjo, jis baigė mokslus ir teigė, kad neturi praktikos, bet pasakęs, kad laisvalaikiui kuria kompiuteriu, įrodytų aistrą šiam darbui, malonumą dirbti kompiuteriu. Darbdavys visada atkreips dėmesį į žmogų, kurio svajonė yra darbas, apie kurį kalbama“ – sakė O. Jachimovič.
 
Apibendrindama Algimantą bei jo elgesį „Eurobaltika“ vadovė pabrėžė, kad vaikinui vis dar reikia stiprinti pasitikėjimą savimi. Pirmiausia ji patarė susirasti praktikanto vietą bet kokioje kompanijoje, kad vėliau, eidamas į pokalbius dėl darbo, jis puikiai žinotų kaip atliekamas jo darbas kolektyve. „Vaikinui trūksta motyvacijos bei savo privalumų pabrėžimo. Mane sudomino jo laisvalaikis, iš vieno CV sakinio sužinojau daugiau negu iš jo lūpų per pokalbį, o taip neturėtų būti“. Moteris džiaugėsi, kad nepaisant visų per pokalbį padarytų klaidų, Algimantas puikiai atsakinėjo į klausimus ir atrodė, kad jis išmano darbą, kurio ieško.
 
  

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai