Sigita Limontaitė   |   2012-05-24

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Algimanto darbo paieškos planas

  
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Algimanto darbo paieškos planas Sumažinęs reikalavimus norimam darbui, Algimantas rado daugiau darbo pasiūlymų

Eksperimento dalyviai, apsilankę pas gyvenimo trenerį, sudarė savo darbo paieškos planą bei išsiaiškino darbo svarbą savo ateityje. Apie kiekvieno dalyvio asmenybės tipą bei darbo paieškos planą „Tiesai“ sutiko papasakoti juos konsultavusi gyvenimo trenerė Aušra Kučinskienė iš „Ateities pasiekimų koučingo“. Pristatome Algimanto darbo paieškos planą.

 Pirmasis gyvenimo trenerio žingsnis, pradedant dirbti su klientu – jo asmenybės tipo nustatymas. Trenerė Algimantą priskyrė žmonių tipui, kuriems būdingas pastovumas, neįtikėtina kantrybė bei patikimumas. Šios vaikino savybės atsispindi ir jo norimo darbo paieškos patirtyje.
Norimo, kompiuterinės grafikos dizainerio, darbo Algimantas ieško jau keletą metų, per tą laiką jis išsiuntė ne itin daug, vos kelias dešimtis CV ir buvo pakviestas į keletą darbo pokalbių. Darbo skelbimai, kuriuose ieškoma būtent šios profesijos atstovų, nėra labai dažni, tad gyvenimo trenerė jam patarė pagalvoti apie darbą, kuris atitiktų dalį jo svajonės. Taip pat vaikinas turėjo nuspręsti, kokios veiklos galėtų imtis, kad ne tik palaikytų bet ir pagilintų savo įgūdžius.
 
Truputėlį sumažinęs savo reikalavimus svajonių darbui bei praplėtęs darbo paieškos spektrą, vaikinukas rado kur kas daugiau darbo skelbimų. Taip pat Algimantas pasiryžo bent kurį laiką dirbti savanoriu kokioje nors kompanijoje, kuri ieško pagalbininkų savo rengiamiems projektams. Vaikinas pastebėjo, kad tokių pasiūlymų nemažai, o patirties iš dalyvavimo juose – daug.
 
A.Kučinskienė su Algimantu aptarė ir dar vieną darbo paieškos strategiją – vaikinas galėtų pats kreiptis į įvairias kompanijas ir jose tiesiog pasiūlyti savo pagalbą. Algimantas svajonių darbo paieškoms gali skirti dar dvi savaites. Per vieną savaitę jis gali išsiųsti iki aštuonių CV, o jei per nusistatytą laiką jis neras norimo darbo – yra tvirtai pasiryžęs dirbti bet kur, tačiau ir toliau laikydamasis plano ieškoti norimo darbo kartu tobulindamas ir savo įgūdžius.
 
  

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai