Sigita Limontaitė   |   2012-05-30

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Aleksandros darbo pokalbis

  
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: Aleksandros darbo pokalbis Aleksandra darbdaviui paliko labai gerą įspūdį

„Tiesos“ eksperimento tikslas – padėti žmonėms susirasti mėgstamą darbą bei suteikti žinių, kaip tai padaryti. Dvi eksperimento dalyvės: Giedrė bei Aleksandra buvo pakviestos į tą patį darbo pokalbį registratorės pareigoms įdarbinimo agentūroje „Calibre International“. Pristatome Aleksandros darbo pokalbio patirtį.

 Darbo pokalbis nenustebino
Aleksandra, turinti finansinio administravimo bei konditerės išsilavinimus ir ilgą laiką dirbusi konditere, nutarė pakeisti savo karjerą ir šiuo metu ieško darbo biure. Nuo eksperimento pradžios ji buvo pakviesta į pirmąjį darbo pokalbį, atitinkantį jos reikalavimus. Po pokalbio moteris „Tiesai“ sakė, kad šis interviu buvo gana įprastas – pokalbis vyko jaukiai, darbdavė kalbėjo maloniai bei pagarbiai ir nepaklausė nieko, ko ji neatsakė.
 
Darbo pokalbių metu darbdaviai dažnai klausia kandidato, kokią algą jie norėtų gauti užimdami siūlomas pareigas. Aleksandra šio klausimo taip pat neišvengė. „Kiekviename darbo pokalbyje aptariamas atlyginimas. Aš suvokiu, kad nesu patyrusi, tad pasakiau, kad man pakaktų gauti £7 svarus per valandą, žinau, kad registratorės gali uždirbti daugiau, tačiau pirmiausia man reikia patirties“ – situaciją vertino Aleksandra.
 
Šis darbas moteriai pasirodė labai įdomus, mat, jos manymu, įdarbinimo agentūroje kasdien pasirodo nemažai žmonių, o bendrauti Aleksandrai patinka. „Manau, kad galėčiau gauti šį darbą. Stebėjau agentūros darbuotojus, jie kalba angliškai tikrai ne puikiai, tad, manau, kad mano kalbos įgūdžių bei žinių pakaktų, kad galėčiau ten dirbti“ – atviravo „Tiesos“ pašnekovė. Artimiausiomis dienomis Aleksandra eis į dar keletą darbo pokalbių ir pažadėjo pasidalinti savo patirtimi.
 
Tinkama darbui biure
Agentūros „Calibre International“ vadybininkė Rūta Kurpaitytė, pakvietusi Aleksandrą į darbo pokalbį, taip pat sutiko pasidalinti savo nuomone apie Aleksandrą. Pirmasis R. Kurpaitytės įspūdis apie Aleksandrą – itin teigiamas: „Aleksandra – labai pozityvi, savimi pasitikinti asmenybė, kuri tiksliai žino, ko nori. Pokalbio metu ji net neatrodė susijaudinusi, kalbėjo drąsiai ir elgėsi laisvai“.
 
Vadybininkė mano, kad ši dalyvė turi daug perspektyvų susirasti norimą darbą, mat ji turi reikiamą išsilavinimą bei dirbusi direktoriaus asistente. „Aleksandra nuolat šypsojosi, buvo labai mandagi, jos anglų kalbos žinios taip pat neblogos. Manau, kad ji priėmė gerą sprendimą, nutarusi pakeisti karjerą“ – „Tiesai sakė R. Kurpaitytė.
 
  

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai