Tiesa.com   |   2013-04-15

Didės minimali alga

  
Didės minimali alga Padidinta minimali alga tik iš dalies sumažins išaugusias išlaidas dėl infliacijos.

Jau nuo spalio mėnesio Jungtinėje Karalystėje šiek tiek padidės minimali alga, vydamasi išaugusį infliacijos lygį ir sieks 6,31 svaro valandinį atlygį.

Tai reiškia, kad minimali alga padidės 12 pensų. Taip pat 5 pensais iki 5,03 svarų valandinio atlygio paaugs minimalus jauno amžiaus (18-20 m. ) darbuotojų atlygis., pranešė Britanijos vyriausybė.
Gerų naujienų sulaukė ir stažuotojai, atliekantys mokamas praktikas, nes iki šiol jiems buvo siūloma nekelti minimalaus atlygio, tikintis, kad tai paskatins didesnį praktikos vietų sukūrimo skaičių. Tačiau pareigūnai kilstelėjo ir stažuotojų minimalų atlygį 3 pensais, kuris nuo spalio mėnesio sieks 2, 68 pensų valandinį atlygį.
 
Minimali alga Britanijoje yra peržiūrima kas metus, siekiant ją subalansuoti su infliacijos lygiu. Šiemet atsižvelgta ir į stažuotojų poreikius, nes nepakankamai apmokamos stažuotės yra įsisenėjusi praktika, kurią stengiamasi visais būdais pakeisti.
 
Manoma, kad nežymus minimalios algos kilstelėjimas neturės neigiamos įtakos darbo ar stažuočių vietų kūrimui. Dirbantieji taip pat nepajus daug realios naudos, nes padidinta minimali alga tik iš dalies kompensuos išaugusias išlaidas dėl infliacijos.
 
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Pinigai Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai