tiesa.com   |   2012-07-26

D.Grybauskaitė ragina kelti atlyginimus

  
D.Grybauskaitė ragina kelti atlyginimus Prezidentė įsitikinusi, kad reikia ne tik taupyti, bet ir skatinti ekonomiką.

Ekonomistams, finansų analitikams bekalbant apie antrąją krizės bangą, Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Lietuva vis dėlto jau gali sau leisti pamąstyti apie atsargų ir apskaičiuotą darbo užmokesčio didinimą. Tačiau, anot Prezidentės, atlyginimų didinimas negali lemti didesnio nei 3 proc. biudžeto deficito.

 „Jau esu minėjusi, kad turėdami galvoje, jog suvaldėme situaciją, galime atsargiai galvoti apie minimalaus atlyginimo ir bazinio atlyginimo didinimą, nes turime ne tik taupyti, bet ir skatinti ekonomiką. Atsargiai, paskaičiavus ir tuose rėmuose, kokiuose galime – tai yra 3 proc. biudžeto deficito rėmuose“, – žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.
Šiuo metu bazinis dydis, taikomas apskaičiuojant valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareigines algas, siekia 450 Lt, o bazinė mėnesinė alga, kuria remiantis apskaičiuojami mokytojų ir bibliotekininkų atlyginimai, sudaro 122 Lt.
Prieš krizę bazinis dydis siekė 490 Lt, bazinė mėnesinė alga – 128 Lt.
 
Minimali mėnesinė alga šiuo metu iki mokesčių siekia 800 Lt, tačiau Vyriausybė pritarė jos padidinimui iki 850 Lt.
 
„Ekonomika auga antrus metus iš eilės, žmonės turi pradėti tai jausti, nes ekonomikai reikia ne tik taupymo, bet ir vartojimo skatinimo tuose rėmuose, kuriuose mes sugebame tai padaryti“, – pridūrė Prezidentė.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai