Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2012-09-05

Dėl religingumo Britanijos krikščionys gali netekti darbo

  
Dėl religingumo Britanijos krikščionys gali netekti darbo Už kryžiaus nešiojimą darbo vietoje tikintysis gali būti atleistas.

Europos Žmogaus Teisių Teismas nekaltu pripažino darbdavį, iš darbo atleidusį pernelyg religingus krikščionis. Darbdavys prisipažino, jog pagrindinė atleidimo priežastis buvo – religija, pranešė telegraph.co.uk.

 Britanijos premjeras Davidas Cameronas žadėjo pakeisti įstatymą ir apsaugoti darbuotojus, diskriminuojamus dėl religijos, tačiau Strasbūro teismas diskriminaciją dėl religijos pavadino „profesinės ir asmeninės erdvės skirtumo supratimu“. Žmogaus teisių teisėjų teigimu, „nukryžiuotojo simbolių nedėvėjimas darbe – nėra nuodėmė, taip pat nesumažina žmogaus tikėjimo“.
Atleistieji darbuotojai, priešinosi sakydami, kad nėra taip lengva einant į darbą nusiimti kryžiaus simbolį, nes taip išduodamas jų tikėjimas. Nuo šiol Didžiojoje Britanijoje darbdavys turi teisę atleisti iš darbo asmenį, neslepiantį religinio simbolio po drabužiais ir atvirai demonstruojantį savo religija. Vyriausybės gynėjas teisme, Jamesas Eadie pabrėžė, kad darbuotojai nėra diskriminuojami, jei jie turi pasirinkimą: nusiimti religiją demonstruojamus ir matomus simbolius arba keisti darbą.
 
  

Žymos: Religija, Darbas, Žmogaus teisės

Komentarai

Naujausi straipsniai