tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-08-10

Daugiau nei pusė moterų darbe patiria seksualinį priekabiavimą

  
Daugiau nei pusė moterų darbe patiria seksualinį priekabiavimą
© wikipedia.com
Moterys nepasakoja apie sekasualinį priekabiavimą, nes jaučia gėdą.
Moterys nelinkusios kalbėti apie seksualinį priekabiavimą darbe nes bijo, jog tai gali pakenkti jų karjerai.

Daugiau nei pusė Jungtinės Karalystės moterų prisipažino, jog darbe patiria seksualinį priekabiavimą, tačiau didžioji dalis jų niekam apie tai nepasakoja.

  „TUC“ atliktas tyrimas nustatė, jog savo darbovietėse moterys girdi seksualinio pobūdžio juokelius, nepadorius pasiūlymus, prie jų nepadoriai liečiasi kolegos.
Pasak tyrimo, tai ypač didelė problema jaunų moterų tarpe, nes net du trečdaliai moterų, tyrimo metu prabilusių apie seksualinį priekabiavimą, buvo 18 – 24 metų amžiaus. Taip pat paaiškėjo, jog viena iš keturių moterų buvo liečiama, o vieną iš aštuonių moterų kolegos bandė pabučiuoti.
 
Pasak tyrėjų, beveik visada priekabiautojas buvo aukštesnes pareigas užimantis vyras. Net 80 proc. moterų, patyrusių seksualinį priekabiavimą, nesikreipė pagalbos nes jautė gėdą ir bijojo, kad tai gali pakenkti jų tolimesnei karjerai.
 
„TUC“ patikslino, kad seksualinis priekabiavimas darbe yra nepadorūs ir įžeidžiantys komentarai kolegų atžvilgiu, pokalbiai apie kolegų seksualinį gyvenimą, fiziniai prisilietimai ir bandymai lytiškai suartėti.
 
  

Žymos: Darbas, Karjera, Seksualinis priekabiavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai