Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2019-02-28

Daugiau nei 1,2 mln. darbuotojų gauna nepakankamą atlygį

  
Daugiau nei 1,2 mln. darbuotojų gauna nepakankamą atlygį
© Pixabay.com

Daugiau nei milijonas viešojo sektoriaus darbuotojų gauna mažesnį nei yra nustatytas savanorišką pragyvenimo užmokestį (angl. Voluntary Living Wage). Tarp jų nepakankamą atlygį už darbą gauna kai kurie vyriausybės ir sveikatos sektoriaus (angl. NHS), universitetų darbuotojai, rašo Metro.co.uk.

„The Living Wage Foundation“ teigia, kad jų atliktas tyrimas parodė, jog visuomenė stipriai palaiko idėją, kad viešojo sektoriaus darbuotojams būtų mokamas £9 už valandą, o Londone – £10,55 už valandą atlygis. Savanoriškas pragyvenimo užmokestis yra didesnis, nei nustatytas minimalus atlygis – £7,83.
Pranešime teigiama, kad daugiau nei 1,2 mln. viešojo sektoriaus darbuotojų gauna mažesnį, nei yra nustatytas, atlygį, nors įmonės ir organizacijos yra pasirašiusios sutartį, kuria įsipareigojo mokėti savo darbuotojams atlygį būtent tokiu tarifu.
 
„Nesąžininga, kad mūsų mokytojai, jų asistentai, valytojai, slaugės ir virtuvės darbuotojai neuždirba tiek, kad galėtų padoriai gyventi. Tam pritaria ir politikai, visuomenė. Pats metas viešoms institucijoms sekti daugiau nei 5000 įmonių pavyzdžiu ir pradėti mokėti atitinkamą užmokestį“, – sakė kompanijos „The Living Wage Foundation“ vadovė Lola McEvoy.
 
Jungtinėje Karalystėje yra daugiau nei 5000 verslo įmonių, kompanijų, institucijų, kurios prisijungė prie iniciatyvos ir savo darbuotojams moka taip vadinamą tikrąjį pragyvenimo užmokestį.
 
  

Žymos: Darbas, Jungtinė Karalystė, Užmokestis

Komentarai

Naujausi straipsniai