2012-12-19

Daugėja dirbsiančių Kalėdų dieną

  
Daugėja dirbsiančių Kalėdų dieną Kasmet dirbančiųjų per šventes vis daugėja.

Šiais metais Kalėdų dieną Jungtinėje Karalystėje darbuosis dar daugiau darbuotojų nei praėjusiais metais. Didžiausias darbuotojų poreikis Kalėdų dieną išlieka maitinimo įstaigose, viešbučiuose ir ligoninėse.

Prognozuojama, kad įprastą visuotinę poilsio dieną į darbą išeis apie 200 tūkst. žmonių visoje šalyje. Palyginti su 2004 metais, šis skaičius yra kone 78 proc. didesnis. Švenčių dienomis dirbs maždaug vienodas skaičius vyrų ir moterų. Didžiausias darbuotojų, dirbančių Kalėdų dieną, skaičius reikalingas sveikatos apsaugos ir rūpybos srityje.
Dėl pasikeitusio gyvenimo pobūdžio ir poreikių pastaraisiais metais dirbančiųjų per didžiąsias metų šventes skaičius vis auga. Darbuotojų profsąjungos siekia, kad dirbantieji tokiomis dienomis gautų gerokai didesnį uždarbį nei įprastai. Paprastai tai yra dvigubas ar trigubas atlygis, palyginti su eiliniu uždarbiu.
 
„Tiesa“ primena, kad vienintelę dieną per metus – gruodžio 25-ąją – Londone ir daugelyje Jungtinės Karalystės miestų neveikia joks viešasis transportas. Tačiau Naujųjų metų naktį, pradedant vidurnakčiu ir baigiant ankstyvu rytu, viešasis transportas dirba visą naktį ir yra nemokamas.
 
 
  

Žymos: Anglija, Šventė, Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai