Tiesa.com   |   The Independent   |   2015-01-16

Daug dirbantys žmonės labiausiai linkę į alkoholizmą

  
Daug dirbantys žmonės labiausiai linkę į alkoholizmą
© Flickr. nuotr.
Atsipalaidavimas po darbo su taure kažko stiprensio labiausiai kenkia dirbantiems viršvalandžius.

Dirbate daugiau nei 55 valandas per savaitę? Gali būti, kad esate linkęs ilsėtis gurkšnodmas ką nors stipresnio, tad labiau nei jūsų kolegos rizikuojate susirgti alkoholizmu. Ir šios išvados – moksliškai pagrįstos.

Visiems seniai žinoma, kad ilgos darbo valandos sukelia nuovargį, kartais – psichologines problemas ir net yrančius santykius. Tačiau šįkart moksliškai pagįstas ir faktas, kad ilgesnes nei įprasta darbo valandas turintys žmonės yra labiau linkę ir į alkoholizmą.
Prestižiniame „Britų medicinos žurnale” išspausdintame straipsnyje teigiama, kad per savaitę daugiau nei 55 valandas plušantys darbuotojai yra 13 proc. labiau nei laiku iš darbo išeinantys jų kolegos linkę vartoti „pavojingus” kiekius alkoholio.
 
Mokslininkai sakė, kad tyrimo, kuriame dalyvavo 330 tūktstančių respondentų, rezultatų „negalima ignoruoti”. Šis tyrimas yra pirmasis ryšį tarp ilgų darbo valandų ir alkoholio vartojimo išanalizavęs sistemiškai, pranešė „The Independent.
 
Remiantis tyrimo rezultatais parengta ir Europos sąjungos (ES) darbo laiko direktyva, pagal kurią ES šalys turi garantuoti, kad vidutinis darbo laikas neviršytų 48 valandų per savaitę. Į šiuos apribojimus įskaičiuoti ir viršvalandžiai.
 
Tačiau Jungtinėje Karalystėje ši direktyva netaikoma, nes darbuotojai gali savanoriškai paprašyti dirbti daugiau valandų.
 
Tyrimą 14-e šalių vykdę mokslininkai teigė, kad darbo valandų reguliavimas yra esminis visuomenės sveikatos klausimas.
 
Nepaisant plačiai paplitusio stereotipo, kad po sunkios darbo dienos su taure vyno paprastai atsipalaiduoja tik biurų darbuotojai, tyrimas įrodė, kad daugelyje panašių tyrimų jų įpročiams buvo skiriama per daug dėmesio. Esą tikroji problema slypi fizinį darbą ir pamainomis dirbančius darbuotojus.
Anot mokslininkų, ryšys tarp ilgų darbo valandų ir alkoholio vartojimo nepriklauso nuo amžiaus, lyties, ar socialinio statuso. Atvirkščiai, rizikingam alkoholio vartojimui įtaką daro pamainins darbas ir darbo valandų išskirstymas laike.
 
Tyrėjai nustatė, kad nepaisant žmonių ekonominio statuso, „ilgai dirbantiems darbuotojams alkoholis gali atrodyti kaip greitai veikiantis ir efektyvus būdas numalšinti su darbu susijusius skaumus ir palengvinti perėjimą nuo darbininio iki namų gyvenimo ritmo.”
 
„Nors spaudimas netaikyti dabartinių darbo valandas Europoje ribojančių standartų vis didesnei daliai darbuotojų, daugiau nebegalime sau leisti ignoruoti šios problemos,” – sakė viena iš tyrimo vadovių, Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos dėstytoja Cassandra Okechukwu.
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Alkoholizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai