Tiesa.com   |   2012-12-10

Darbo rinkoje gerų naujienų dar nedaug

  
Darbo rinkoje gerų naujienų dar nedaug Situacija darbo rinkoje dar nieko gero nežada.

Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje su darbo trūkumu susiduria apie 8 mln. žmonių. Palyginus su praėjusiais metais tokių žmonių padaugėjo dar puse milijono, pranešė Standard.co.uk.

Po išsamesnio ekonomistų atlikto tyrimo paaiškėjo, kad šalyje yra 2.5 mln. nedirbančiųjų, dar 3 mln. dirba ne pilnu etatu, o 2.3 mln. neužsiima jokia aktyvia ekonomine veikla, tačiau savo bedarbystės yra nedeklaravę. Tokių žmonių realus nedarbas siekia apie 23.2 proc., t.y. 3 kartus didesnis nei oficialus nedarbo lygis.
Dr Philpottas, dirbantis „The Jobs Economist“ direktoriumi sako, kad bedarbystė nepasiekė pačių blogiausių prognozių, kaip buvo numatoma krizės pradžioje, tačiau klaidinga būtų manyti, kad padėtis darbo rinkoje gerėja. „Iš tikrųjų padėtis darbo rinkoje per šiuos metus nuo krizės yra tikrai neeilinė, tik ji buvo priimta kiek kitaip nei ankstesnių recesijų laikotarpiais“, – sakė jis.
 
Detalesnis tyrimas atskleidė, kad daugiau kaip 8 milijonai žmonių realiai nedirba arba dirba ne pilnu etatu, taip pat milijonai dirbančiųjų jaučia sumažėjusias pajamas. Ekonomistas Dr. Philpottas teigė, kad geriausiu atveju verta tikėtis, jog situacija darbo rinkoje stabilizuosis, tačiau darbo vietų augimo sulauksime dar negreit.
 
Visgi, kitoje darbo konfederacijos ataskaitoje pranešama, kad antrą mėnesį iš eilės, Jungtinėje Karalystėje stebimas nuolatinių darbo vietų augimas, didžiausias per pastaruosius 19 mėnesių. Auga ir laikinų darbo vietų skaičius, kuris fiksuojamas didžiausias nuo 2011 m. kovo mėnesio.
 
  

Žymos: Nedarbas, Darbas, Bedarbystė

Komentarai

Naujausi straipsniai