Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-09

Darbdaviams nereikės pateikti darbuotojų iš užsienio sąrašų

  
Darbdaviams nereikės pateikti darbuotojų iš užsienio sąrašų
© Flickr.com nuotr.
Vyriausybė buvo sumaniusi priversti kompanijas pateikti jose dirbančių užsieniečių sąrašus.
Tokia politika palyginta netgi su nacistinėje Vokietijoje galiojusia tvarka.

Sulaukusi didžiulės kritikos JK vyriausybė atsisako plano prašyti iš šalies kompanijų jose dirbančių užsieniečių sąrašų.

Tokia idėja buvo iškelta per valdančiosios konservatorių partijos suvažiavimą praėjusią savaitę, tokią idėją pristatė užsienio reikalų ministrė Amber Rudd. Anot jos, kompanijoms reikėtų privalomai pateikti tokius sąrašus. Taip esą paaiškėtų, kurie JK verslai yra priklausomi nuo darbo jėgos iš užsienio.
Ministrė taip pat pareikškė, jog tokiu būdu būtų išsiaiškinta, kiek užsieniečiams tenka darbų, kuriuos galėtų atlikti patys britai, arba kokią dalį darbo rinkos užima nekvalifikuoti darbuotojai.
 
Tačiau tokia valdžios planai buvo pakrikštyti „įvardinti ir sugėdinti“ (angl. „name and shame“), tokia politika palyginta netgi su nacistinėje Vokietijoje galiojusia tvarka, kai viešai buvo gėdijamos įmonės, susijusios su žydais.
 
Sekmadienį vyriausybės atstovai pranešė, kad šios A. Rudd paskelbtos idėjos atsisakoma. Ministrė suvažiavime taip pat užsiminė apie tai, kad po „Brexit“ į šalį bus sunkiau patekti tiems užsieniečiams, kurie atvyksta čia dirbti sezoninių darbų žemės ūkyje. Esą juos puikiausiai gali atlikti britų jaunimas.
 
 
  

Žymos: Vyriausybė, Darbas Anglijoje, Darbo jėga, užsieniečiai

Komentarai

Naujausi straipsniai