Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-07-24

Darbdaviai stengiasi atsikratyti nėščiųjų ir mamų

  
Darbdaviai stengiasi atsikratyti nėščiųjų ir mamų Darbdaviai stengiasi atsikratyti nėščiųjų ir mamų.
Šis tyrimas atskleidžia nerimą keliančią diskriminaciją ir nepakankumą darbe.

Naujausio tyrimo duomenimis, kasmet Jungtinėje Karalystėje dešimtys tūkstančių moterų yra priverstos palikti darbo vietą dėl to, kad nėščiosios ir ką tik motinomis tapusios moterys yra diskriminuojamos darbovietėje.

Apklausus 3200 moterų, Lygybės ir žmonių teisių komisija nustatė, kad dėl nėštumo ar motinystės pradžioje 11 proc. moterų savo darbovietėje tapo nebereikalingos, pranešė naujienų portalas independent.co.uk.
Jas darbdaviai išmetė iš darbo arba elgėsi taip blogai, kad moterys buvo pačio priverstos palikti savo darbovietę. 7 proc. moterų patvirtino, kad jos buvo verčiamos pasirašyti darbo nutraukimo sutartį.
 
Tyrimo rezultatai parodė, kad kasmet net 54 tūkst. naujų motinų yra išstumiamos iš savo darbo vietų.
 
Pusė apklaustų mamų, kurioms buvo leista dirbti lanksčiu grafiku, tvirtino, kad dėl to sumažėjo darbo galimybių skaičius, jų nuomonė darbe tapo menkaverte. Viena iš 20 mamų sakė, kad grįžus į darbą, sumažėjo atlyginimas ir dingo premijos.
 
„Šis tyrimas atskleidžia nerimą keliančią diskriminaciją ir nepakankumą darbe, su kuo šiandien susiduria
moterys. Todėl pradedame plataus masto iniciatyvą, kad iškeltume šią problemą į viešumą, pagerintume informuotumą apie darbuotojų teises ir rastume veiksmingus sprendimus“, - teigė tyrėja Caroline Waters.
 
 
  

Žymos: Darbas, Diskriminacija, Moterys

Komentarai

Naujausi straipsniai