Edita Lankauskienė   |   2013-10-12

Darbas namie: pasverkite už ir prieš

  
Darbas namie: pasverkite už ir prieš Dirbant namie tenka rūpintis ne tik darbo, bet ir buities reikalais.

Kai sėdi darbe nuo ryto iki vakaro, norom nenorom pasvajoji, kaip būtų gerai, jei galėtum kad ir tą patį darbą atlikti neiškeldama kojos iš namų.

 Bet ar tikrai tokia galimybė teikia vien pliusų? Anaiptol. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad taip dirbdama puikiai suderinsi darbinius ir asmeninius reikalus, skirsi daugiau dėmesio vaikams ir namams bei patirsi kur kas mažiau streso, specialistai tyrėjai nustatė, kodėl darbas namuose gali būti netgi labai žalingas.
Namuose dirbantys žmonės iš tiesų dirba daug ilgesnes darbo valandas, nei jų kolegos kontoroje, o kai kuriems toks darbas sukelia netgi daugiau streso, nei dirbant kolektyve, kur, galbūt, prireikus gali pasikonsultuoti ar tiesiog „pasislėpti“ už kolegos pečių. Beje, tai ypač pasakytina apie tuos laikotarpius, kai kamuoja šeimyninės ar asmeninės problemos. Tuomet išėjimas į darbą biure, kur dirbi ne vienas, o kartu su kolegomis, iš dalies prablaško ir padeda bent laikinai užmiršti rūpesčius.
 
Tiesa, tyrimai atskleidžia, kad jaunesnioji karta apskritai labiau linkusi dirbti ne kolektyve ir geriau susidoroja su virtualiu darbu, geriau geba suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą, negu, tarkim, penkiasdešimtmečiai ir vyresni. Be abejo, tokių rezultatų nepatariama suabsoliutinti, nes daug ką nulemia asmeninės žmogaus savybės. Juk kai kurie ir į darbą kontoroje sugeba „atsinešti“ visus namų rūpesčius...
 
Kaip žinia, darbdaviai nepamiršta kontroliuoti nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų ir priminti, kad jie atliktų visus darbus, tačiau dažnai pamirštama, kad darbuotojams taip pat reikėtų priminti, kada jiems baigti darbus – vien jau dėl to, kad nepersidirbtų ir nenukentėtų jų darbingumas.
 
O kaipgi virtualiems darbuotojams išvengti persidirbimo? Vienas iš labai svarbių patarimų: dirbant namuose būtina turėti atskiras darbo ir poilsio zonas. Taip pat reikia stengtis turėti tam tikrą darbo rutiną. Pavyzdžiui, eiti pietauti tuo pačiu laiku, nusistatytais intervalais nutraukti darbą ir atsikelti nuo kėdės bent jau tam, kad pajudėtum, o dar geriau – kad atliktum keletą nesudėtingų, bet būtinų pratimų sustingusiems raumenims išjudinti. Be to, patartina nusistatyti laiką, iki kurio galima tikrintis darbinį paštą, pavyzdžiui, iki 8 valandos vakaro (ir ne vėliau!), ir, be abejo, nedirbti iki išnaktų, o prieš miegą būtinai bent kelioms valandoms atitrūkti nuo visų darbų.
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Gyvenimas Anglijoje, Namai,

Komentarai

Naujausi straipsniai