tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2013-12-09

Darbas Anglijoje: dažniau skursta dirbantys, nei gaunantys pašalpas

  
Darbas Anglijoje: dažniau skursta dirbantys, nei gaunantys pašalpas Skurstančių, bet dirbančių šeimų Anglijoje 0,4mln. daugiau nei skurstančių bedarbių bei pensininkų.

Pirmą kartą šalies istorijoje suskaičiuota, kad ties skurdo riba ar žemiau jos dažniau atsiduria dirbančių nei nedirbančių šeimų nariai.

 „Josepho Rowntree“ fondo atliktas tyrimas parodė, kad 6,7 mln. dirbančių šeimų gyvena skurde. Nuo praėjusių metų šis skaičius pakilo 500 tūkst. Dar 6,3 mln. skurstančių Britanijos gyventojų – bedarbiai bei į pensiją išėję asmenys.
Apie pašalpų prašančius britus skaitykite čia. 
 
Metinės vieno žmogaus pajamos, mažėjo nuo 2008-ųjų metų. Šiemet metinės pajamų vienos šeimos pajamos, palyginus su 2008-aisiais, sumažėjo 8 proc. Fondo atstovų teigimu, visus šiuos metus Britanijos gyventojai keitė darbo vietas, jų pajamos tai didėjo, tai mažėjo, tačiau iš skurdo neištraukė.
 
„Josepho Rowntree“ fondo vadovė Julia Unwin portalui standard.co.uk sakė: „Sunkus darbas – tai ne darbas. Dauguma paslaugų sektoriaus darbuotojų gauna menkas sveikatos apsaugos garantijas ir dar menkesnes algas, kurios neleidžia šeimoms sudurti galo su galu“.
 
„Naujosios ekonomikos“ fondas atliko tyrimą, kuris atskleidė, jog tiek skurde gyvenančių žmonių Britanija nematė nuo Viktorijos laikų. Tyrimo duomenimis, vien viešajame sektoriuje šiuo metu dirba mažiausiai milijonas žmonių, uždirbančių per mažai, kad išgyventų. Į mažiausiai apmokamas profesijas įtrauktos: mokytojų padėjėjai, socialiniai darbuotojai, slaugai, o didžiausią grupę sudaro – pardavėjai, padavėjai bei barmenai.
„Josepho Rowntree“ tyrimo duomenimis, darbuotojai vis rečiau jaučiasi saugiai savo turimame darbe. Didelė dalis jų kasdien eina į darbą su baime jo netekti. Vienas iš šešių ilgą laiką dirbusių žmonių, galiausiai atleidžiamas ir kreipiasi dėl bedarbio pašalpos.
 
  

Žymos: Pašalpos, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai