tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2014-01-15

Burbulas dėl imigrantų antplūdžio bliūkšta

  
Burbulas dėl imigrantų antplūdžio bliūkšta Imigrantų banga, dėl kurios baimintąsi, kol kas neįvyko.

Per pirmąsias dvi savaitės nuo naujų imigrantų įleidimo į Jungtinę Karalystę atvyko vos dvidešimt rumunų, atskleidė Rumunijos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje – Ionas Jinga. Ambasadoriaus teigimu, iki šiol su ambasada susisiekė 10 įmonių, norinčių samdyti darbuotojus iš Rumunijos, - skelbė telegraph.co.uk.

 Jungtinės Karalystės vyriausybė neveda tikslaus imigrantų surašymo, tad I. Jinga pateikė Nyderlandų pavyzdį, kur nuo sausio 1 d. taip pat panaikinus pereinamojo laikotarpio kontrolę rumunams, tikėtasis užsieniečių antplūdis neįvyko.
Straipsnį apie politikų svarstymus dėl rumunų skaitykite čia.
 
Į Didžiąją Britaniją atvykę imigrantai neprivalo užsiregistruoti, ką padaryti būtina į Olandiją gyventi persikrausčiusiems užsieniečiams. Rumunijos ambasadorius Britanijoje pranešė, kad nuo sausio 1 d. į Olandiją atvyko 21 rumunas ir 15 bulgarų. „Nemanau, kad Jungtinė Karalystė rumunams mažiau patraukli nei Olandija. Pavyzdžiui, sausio 1 d. į Lutono oro uostą atskrido tik du rumunai, nusprendę gyventi Britanijoje“, - teigė I. Jinga.
 
Ambasadorius pridūrė, kad užuot bijodamos rumunų ir bulgarų antplūdžio, šalies įmonės laukia jų ir siūlo darbo vietas. Šiuo metu 5 tūkst. Britanijos kompanijų reklamose teigia, kad siūlo darbą būtent rumunams, galintiems užpildyti spragas aukštos kvalifikacijos reikalaujančiose darbo vietose.
 
 Straipsnį apie imigracijos bangos pavojų lietuviams skaitykite čia.
  

Žymos: imigracija, Rumunai, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai