Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-07-25

Britų darbdaviai imigrantus vilioja įspūdingomis sumomis

  
Britų darbdaviai imigrantus vilioja įspūdingomis sumomis
© pexels nuotr.
Kvalifikuotiems specialistams iš ES britai žada labai daug.
Kai kurios bendrovės šių profesijų atstovams yra pasiryžusios mokėti papildomus priedus prie atlyginimų, siekiančius nuo 5 net iki 100 tūkst. svarų sterlingų

Dėl neužtikrintos ateities šalyje iš Jungtinės Karalystės išvykstant vis daugiau aukštos kvalifikacijos specialistams iš Europos Sąjungos, juos britų darbdaviai stengiasi išlaikyti papildomomis priemonėmis ir, žinoma, pinigais.

Dar pernai pastebėta tendencija, kad JK palieka vis daugiau kvalifikuotų specialistų iš ES šalių, dažniausia tokio elgesio priežastimi jie įvardijo „Brexit“ ir nežinomybę dėl ateities Britanijoje. Užsieniečių apsisprendimui taip pat įtaką padarė pasikeitęs požiūris į svetimšalius, išaugęs neapykantos nusikaltimų skaičius, kitos priežastys.
Šiemet kompanijų vadovai jau junta tokios migracijos padarinius – jaučiamas aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumas, o siekiant juos privilioti ir išlaikyti tenka siūlyti papildomas priemones: gero atlyginmo neužtenka.
 
Didžiausias stygius jaučiamas teisės srityje, bankiniame sektoriuje, ypač paklausūs gamybos specialistai.
 
Kai kurios bendrovės šių profesijų atstovams yra pasiryžusios mokėti papildomus priedus prie atlyginimų, siekiančius nuo 5 net iki 100 tūkst. svarų sterlingų per metus, pasirūpinti atžalų išsilavinimu, užtikrinti nemokamą apgyvendinimą, papildomas atostogas, medicinos draudimą.
 
Dalis kompanijų pasiruošusios už darbuotoją sutvarkyti visus biurokratinius reikalus, ES piliečiams kylančius dėl teisėto buvimo JK po „Brexit“, padengti visas išlaidas.
Tokią informaciją pateikė specialų tyrimą atlikusi teisinių paslaugų bendrovė „Migrate UK“, kuri apklausė tūkstantį žmogiškųjų išteklių aprūpinimo paslaugas teikiančių bendrovių. Po apklausos paaiškėjo, kad 39 proc. JK kompanijų jau prarado specialistus dėl to, kad ES piliečiai apleido pozicijas ir išvyko dirbti į kitas šalis.
 
Taip pat paskelbta, jog viliodami kvalifikuotus specialistus papildomas priemones pasirengę pasiūlyti net 60 proc. darbdavių.
 
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, brexit, es piliečiai, atlyginimas anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai