Tiesa.com   |   2013-06-12

Britanijoje: dirbančiųjų - daugiau, pinigų - mažiau

  
Britanijoje: dirbančiųjų - daugiau, pinigų - mažiau Britanijos gyventojai dar negali džiaugtis didesnėmis algomis.

Jungtinės Karalystės dirbančiųjų skaičius pasiekė rekordines aukštumas šių metų vasario ir balandžio mėnesiais. Tam įtakos turėjo kaip niekad didelis dirbančiųjų pensininkų skaičius, kuris viršijo milijoną. Tačiau nuo krizės pradžios 2007 metais, britų algos vidutiniškai smuko daigiau kaip 10 proc. Ypač šį pokytį pajuto gyventojai vakarinėje ir pietvakarinėje Anglijos dalyje.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Britanijos darbo jėga išaugo 24 tūkst. asmenų ir šiuo metu siekia beveik 30 mln. dirbančių asmenų. Tai didžiausi skaičiai fiksuojami nuo 1971 metų. Manoma, kad tai lėmė darbo ieškančiųjų pensininkų skaičius arba išėjimo į pensiją atidėjimas.
Gerokai sumažėjo ir prašančiųjų bedarbio pašalpų ir dabar fiksuojamas mažiausias tokių žmonių skaičius per pastaruosius dvejus metus.
 
Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje bedarbystės lygis siekia 7.8 proc., tačiau konkurencija darbo rinkoje auga. Vidutiniškai dirba vienas iš dešimties pensininkų, daugiau darbo ieško ir iki šiol nedirbusios mamos, tad mažėja tokių moterų, kurios pasirenka likti namuose ir rūpintis tik šeima.
 
  

Žymos: Pinigai, Darbas Anglijoje, Darbo užmokestis

Komentarai

Naujausi straipsniai