Tiesa.com   |   2013-04-15

Britanijoje ankstyva pensija negresia

  
Britanijoje ankstyva pensija negresia Ateityje ankstyvos pensijos gali tikėtis nedaug britų.

Dirbantiesiems Jungtinėje Karalystėje ateityje gali tekti darbuotis iki 70 metų, nes verslui paprasčiausiai pradės trūkti kvalifikuotų darbuotojų dėl senėjančios visuomenės ir mažinamų imigracijos mastų, rašoma „Telegraph“.

Britanijos gairėse verslui įspėjama, kad verslininkams būtina keisti požiūrį į vyresnius darbuotojus, kadangi ateityje dėl kvalifikuotų darbuotojų stokos, jie bus neįkainojamos vertės. Pensijų ministras Stevas Webbas sakė manantis, kad vyresni darbuotojai yra dar „neatrastas“ sprendimo būdas dėl sparčiai senėjančios visuomenės , o dabar vyraujančias tendencijas, kai įprasta į pensiją išeiti gerokai anksčiau, pakoreguos demografijos mastai.
Darbo ir pensijų departamento duomenys rodo, kad per ateinančius 10 metų darbuotojai turės užpildyti 13,5 mln. darbo vietų, tačiau tik 7 mln. jaunų žmonių tuo metu baigs mokyklą ir koledžus. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje iš visų dirbančiųjų, 27 proc. yra 50-ies metų ir vyresni, po dešimties metų šis skaičius dar padidės trečdaliu.
 
Pasak politikų, tai nereiškia, jog planuojama darbą iki 70 metų padaryti privalomu, tačiau norintiems dirbti ir toliau, tam neturėtų būti užkirstas kelias, nes paprastai darbuotojai iki 70 metų nenusileidžia savo produktyvumu jaunesniems.
 
 
  

Žymos: Pensija, Pinigai, Darbas Anglijoje, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai