Tiesa.com   |   2013-09-04

Britai uždirba mažiau

  
Britai uždirba mažiau Tikimasi, kad netrukus bus padidintas minimalus darbo užmokestis.

Britanijoje metai iš metų daugėja darbuotojų, kuriems mokama alga niekaip nepasiekia pragyvenimo vidurkio dydžio, kuris yra šiek tiek didesnis už minimalią alga, rašo BBC.

Šiuo metu Londone rekomenduojamas 8,55 svarų valandinis užmokestis, o už jo ribų – jis siekia 7,45 svarų. Tačiau pastebima tendencija, kad darbdaviai nelinkę savanoriškai mokėti šios sumos ir renkasi mažesnį arba minimalų užmokestį, kurį mokėti įpareigoja įstatymas.
„Resolution Foundation“ fondas suskaičiavo, kad per pastaruosius metus vis auga darbuotojų skaičius, kurių užmokestis nesiekia rekomenduojamo pragyvenimo vidurkio dydžio. Šiuo metu mažesniu, nei rekomenduojama uždarbiu tenkinasi 25 proc. moterų ir 15 proc. vyrų. Daugiausiai tokių darbuotojų – net 77 proc. yra jaunimas iki 20 metų, taip pat viešbučių ir restoranų darbuotojai.
 
Manoma, kad visoje Jungtinėje Karalystėje mažiau nei rekomenduojamas vidurkis uždirba apie 4,8 mln. žmonių, o tai sudaro net 20 proc. visų dirbančiųjų. Tuo tarpu vyriausybės atstovai teigia, kad mažai uždirbantiems yra taikomos didesnės mokesčių lengvatos, kurios leidžia sumažinti atotrūkį ir gauti šiek tiek daugiau nei minimalus uždarbis.
 
Skaičiuojama, kad net 60 proc. naujų darbo vietų, sukurtų nuo 2010 metų gegužės, sudarė mažai apmokami darbai, kuriose užmokestis nesiekė rekomenduojamo pragyvenimo vidurkio dydžio. Manoma, kad netrukus politikai pradės svarstyti apie minimalaus užmokesčio didinimą, kuris šiuo šiuo metu siekia 6,19 svarų valandinį atlygį.
 
  

Žymos: Darbas, Darbas Londone, Darbas Anglijoje, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai