Tiesa.com   |   Metro.co.uk   |   2016-01-08

Britai išbando 6 valandų darbo dieną

  
Britai išbando 6 valandų darbo dieną Trumpesnės darbo dienos pranašumai ir trūkumai bus įvertinti po poros mėnesių.

Įkvėpta Švedijos pavyzdžio viena Jungtinės Karalystės kompanija nutarė išbandyti 6 valandų darbo dieną. Dauguma darbuotojų tuo džiaugiasi, nors yra ir nepatenkintų.

Rugsėjį pasaulį apskriejo žinia, jog švedų verslas nusprendė dirbti trumpesnę nei įprastą darbo dieną, 6 valandas. Toks sprendimas buvo motyvuotas tuo, kad darbuotojams esą yra per sunku likti susikoncentravus į paskirtas užduotis 8 valandas kartu bandant planuoti asmeninį gyvenimą.
Kai kurios šios šalies bendrovės paskelbė, jog sutrumpėjus darbo dienai efektyvumas padidėjo, o verslo pelnas išaugo.
 
Išbandyti šį metodą ryžosi ir viena marketingo kompanija Liverpulyje. Siekdama tų pačių tikslų, kaip ir švedai, bendrovė dirba 9-16 valandomis, į šį laiką įskaičiuota ir privaloma pietų pertrauka darbuotojams.
 
Šie, žinoma, tokiu sprendimu yra patenkinti.
 
„Aš mėgstu slidinėti ir vieną dieną po darbo nuvykau į uždarą trasą. Aš ten buvau vienas, be to, išvengiau eismo spūsčių“, – džiaugsmo neslėpė kūrybos vadovas Ben Spencer.
 
Ši kompanija pagal naują darbo laiką dirbs du mėnesius ir pasibaigus šiam laikotarpiui darys išvadas. B. Spencer teigė neabejojantis, kad naujoji sistema suteikia tik pranašumus.
 
„Bandymui prasidėjus pastebėjau, kad į biurą visi atvyksta daug daugiau pailsėję ir energingi, kiekvienas išlieka susikoncentravęs į darbą visą dieną“, – įspūdžiais dalijosi darbuotojas.
Tiesa, ne visi jo bendradarbiai sutinka, kad 6 valandų užtenka visoms dienos užduotims atlikti – už interneto svetainių kūrimą ir dizainą atsakingi kolegos skundžiasi, jog jiems net 8 valandų per mažai, tad jie dažniausiai lieka biure, kai visų kitų padalinių darbuotojai jau keliauja namo.
  

Žymos: Švedija, darbo laikas, 6 valandos

Komentarai

Naujausi straipsniai