tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2013-11-13

Britai gailisi įsileidę lenkus

  
Britai gailisi įsileidę lenkus Politikai mano, kad visas teises gyventi ir dirbti Anglijoje, lenkams suteikė per greitai.

Buvęs vidaus reikalų sekretorius Jackas Straw‘as pripažino, kad politikai padarė nepataisomą klaidą sumažindami apribojimus imigrantams iš Rytų Europos. Leiboristų atstovas sakė, kad gyvenimo ir darbo Anglijoje teisių suteikimas vos atvykusiems lenkams ir kitų tautybių atstovams, prisijungusiems prie Europos Sąjungos 2004-aisiais, buvo klaidingas politinis žingsnis, – pranešė standard.co.uk.

 
 
„Kad ir koks atsargus politikas esi, tavo sprendimai dažniausiai paremti ateities vizija, kuri iš tiesų yra tik Dievo rankose“, – sakė J. Straw‘as. Politikas gailisi nepaskyręs pereinamojo laikotarpio Rytų Europos imigrantams, kaip tai padarė Vokietija ir Prancūzija: „Mes tiesiog manėme, kad D. Britanijai bus į naudą, jei atvykėliai iškart galės dirbti.“
 
Tuo metu Vidaus reikalų ministerija buvo apskaičiavusi, kad iki 2010 metų iš šių šalių per metus atvyks apie 5–13 tūkst. imigrantų ir papildys šalies darbuotojų gretas. „Pastarųjų metų imigracijos mastai parodė, jog prognozės buvo visiškai bevertės. Tais metais imigrantų skaičius pasiekė ketvirtį milijono“, – faktus vardijo politikas.
 
„Mane ramina tik tai, kad tuo laikotarpiu atvykę imigrantai beveik neprašė Vyriausybės paramos. O naujausi tyrimai parodė, kad ir dabartiniai imigrantai verčiau dirba bet kokį sunkų darbą vietoj to, kad prašytų pašalpos. Taip, imigrantų turime per daug, tačiau jie naudingi mūsų šaliai“, – savo pranešimą baigė J. Straw‘as.
 
  

Žymos: Migracija, Darbas Anglijoje, Lenkai

Komentarai

Naujausi straipsniai