tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-01-03

„Brexit”: Bankai priims sprendimą ar palikti JK

  
 „Brexit”: Bankai priims sprendimą ar palikti JK
© wikipedia.com
Bakai priims sprendimą iki vasario mėn. pabaigos.
Nukentėtų ne tik JK, bet ir ES finansų sektorius.

Per ateinantį mėnesį didieji bankai nuspręs, ar palikti Jungtinę Karalystę ir persikelti į Europos Sąjungos šalis.

 Bankai turi priimti sprendimą, ar įgyvendinti „nenumatytų atvejų planą” tam, kad užsitikrintų prieigą prie Europos Sąjungos bendros ekonominės erdvės.
Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May yra paskelbusi, jog ketina aktyvuoti Lisabonos sutarties 50 traipsnį iki šių metų kovo mėn. pabaigos ir taip pradėti oficialų pasitraukimo iš ES procesą. Finansų sektoriaus profesionalai nerimauja, jog JK pasitraukus iš ES, nukentėtų ne tik JK, bet ir ES finansų sektorius.
 
Londono finansų centro London City atstovai ne kartą ragino premjerę kuo greičiau priimti sprendimus, mat dėl šiuo metu esančios nežinomybės dalis finansinių kompanijų sustabdė finansines operacijas.
 
Konsultacijų bendrovės „PriceWaterhouseCoopers” vadovas Andrew Gray sakė, jog bankų sprendimai turėtų paaiškėti vasario mėnesio antroje pusėje.
 
Dar prie įvykstant referendumui dėl Europos Sąjungos, bankai pranešė, jog sprendimas palikti ES turėtų neigiamų pasekmių finansų sektoriui. JAV bankas „JP Morgan” pranešė, jog ketina perkelti net 4 tūkst. darbo vietų. Didžiausias JK bankas „HSBC” pranešė, jog gali būti priverstas perkelti tūkstantį darbo vietų į Prancūzijos sostinę Paryžių.
  

Žymos: Anglijos bankai, Theresa May , brexit europos sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai