Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-23

Bankininkų vadovas: prasideda Londono tuštėjimo metas

  
Bankininkų vadovas: prasideda Londono tuštėjimo metas
© Flickr.com nuotr.
Bankų pasitraukimas iš Sičio prasidės iki Kalėdų, sako BBA.
Bankus „Brexit“ paveikė labiau nei bet kurį kitą ekonomikos sektorių. Kartu tai yra mobiliausias sektorius, kuriam lengviausia persikelti.

Britanijos bankininkų asociacijos (BBA) vadovas pranešė, kad mažieji užsienio bankų padaliniai jau pradėjo pasitraukimą iš Londono Sičio, o didieji išsikels ateinančiais metais.

Tūkstančius darbo vietų bei milijardais vertinamą industriją Jungtinėje Karalystėje sukūręs tarptautinių finansinių paslaugų sektorius baiminasi „Brexit“ derybų rezultatų, o norėdamas užsitikrinti ramesnę ateitį, priėjimą prie pelningos Europos rinkos bei išvengti papildomų apribojimų kelsis į kitus žemyno miestus. Dažniausiai minimos kryptys – Prancūzija ir Vokietija.
BBA vadodovas Anthony Browne’as taip pat apkaltino Europos Sąjungos politikus naudojantis „Brexit“ ir kalbančius apie papildomas kliūtis tarptautinėms finansinėms įstaigoms, kurių didžiausia koncentracija šiuo metu yra Londone.
 
„Didžiausią JK eksporto industriją – bankus – „Brexit“ paveikė labiau nei bet kurį kitą ekonomikos sektorių. Kartu tai yra mobiliausias sektorius, kuriam lengviausia persikelti. Tam jis turi teisę norėdamas aptarnauti savo klientus.
 
Tikimasi geriausio, bet buvo suplanuotas ir blogiausias scenarijus“, – aiškino A. Browne’as.
 
Todėl, anot jo, mažensieji bankai persikėlimo procesą pradės artimiausiomis savaitėmis, o didieji – pirmaisiais 2017 metų mėnesiais. Dėl to trina rankomis bei papildomus barjerus „Brexit“ derybose gali statyti vokiečiai ir prancūzai, kurie sulauktų milijardinių investicinių.
Nors ir piešdamas Londono Sičiui ne tokią šviesią ateitį, A. Browne’as padėties nedramatizuoja, bet pripažįsta kad neigiama įtaka bus didžiulė.
 
„Londons išgyvens kaip finansų sostinė: šis sektorius išradingas ir ras būdų prisitaikyti.
 
Tuo tarpu papildomi barjerai nebus naudingi nei Londonui, nei Europai“, – sakė bankininkų asociacijos vadovas.
 
Prancūzija: Londonas netenka JAV bankų
 
  

Žymos: Bankai, brexit, London City, pasitraukimas

Komentarai

Naujausi straipsniai