Tiesa.com   |   2013-04-02

Balandis atneš permainas pašalpų gavėjams

  
Balandis atneš permainas pašalpų gavėjams Naujieji pokyčiai sulaukė pasipiktinimo. Asoc. nuotr.

„Tiesa“ primena, kad balandžio mėnesį įsigalioja dideli pakeitimai Jungtinės Karalystės išmokų (benefits) sistemoje. Dabartinė Jungtinės Karalystės vyriausybė ryžosi imtis esminių pertvarkų ir gerokai apkarpė ydingą pašalpų sistemą, siekdama paskatinti daugiau žmonių imtis darbo, o ne gyventi iš pašalpų.

Nuo šiol vienas namų ūkis iš viso galės gauti ne daugiau 26 tūkst. svarų įvairių išmokų per metus. Pasispausti turės ir dirbančio amžiaus socialinio būsto gavėjai, kurie turi daugiau gyvenamojo ploto, nei jiems reikia. Manoma, kad tokių asmenų yra apie 660 tūkst., todėl už papildomą plotą jie vidutiniškai turės primokėti apie 14 svarų per savaitę. Taip pat atidžiau bus skirstomos ir neįgaliųjų priežiūros pašalpos, todėl neįgaliuosius vienijančios organizacijos pergyvena, kad patys pažeidžiamiausi žmonės tam tikrais atvejais gali netekti globos.
Politikai tikisi, kad šie pokyčiai užtikrins lygesnes gyventojų teises ir panaikins iki šiol buvusią ydingą praktiką, kuomet kai kuriais atvejais neapsimokėdavo dirbti už minimalų uždarbį, nes valstybės skiriama parama viršydavo minimalų uždarbį.
 
Visgi, į šiuos pokyčius ypač aršiai sureagavo nemažai socialinių grupių, kurios teigia, kad eilinį kartą nukentės patys neturtingiausi žmonės. Skaičiuojama, kad vidutinė britų šeima dėl įvairių reformų nuo 2010 metų, šiemet praras apie 891 svarų.
 
 
  

Žymos: Pašalpos, Darbas Anglijoje, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai