Tiesa.com   |   2013-07-11

Baigusiems mokslus – didesnė konkurencija dėl darbo

  
Baigusiems mokslus – didesnė konkurencija dėl darbo Šiemet JK absolventams siūloma šiek tiek mažiau darbo vietų.

Šiais metais Jungtinės Karalystės universitetus pabaigę absolventai susidurs su dar aršesne konkurencija darbo rinkoje, nes vietų naujai iškeptiems specialistams šiemet siūloma mažiau, skelbia BBC.

Skaičiuojama, kad didžiausi Jungtinės Karalystės darbdaviai į vieną siūlomą vietą sulaukia apie 85 aplikacijų. Labiausiai darbų pasiūla susitraukė bankų ir finansų sektoriuje. Pasak specialistų, tokia situacija absolventų darbų rinkoje puikiai atspindi ekonominę situaciją visoje šalyje – daugumoje sektoriuje darbo vietų kūrimas stagnuoja, augdamas tik kai kuriuose sektoriuose.
Greičiau darbą surasti gali tikėtis pabaigę inžinerijos, energetikos ir telekomunikacijų studijas, kur sukuriama daugiau darbo vietų. Už Londono ribų, geresnių darbo perspektyvų galima tikėtis pietryčių Anglijoje ir Škotijoje.
 
Tuo tarpu vidutinis darbo užmokestis paskutiniuoju metu neauga ir Londone vidutiniškai sudaro 28,5 tūkst. svarų metinį atlygį, kai likusioje šalies dalyje jis yra gerokai mažesnis. Visgi specialistai džiaugiasi, kad absolventams vis dar kuriamas pakankamas naujų darbo vietų skaičius, o tiksliųjų mokslų specialybes pabaigę absolventai turi nemažus šansus įsidarbinti.
 
  

Žymos: Darbas, Darbas Anglijoje, Aukštasis mokslas

Komentarai

Naujausi straipsniai