Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2015-10-15

Atskleistos pavojingiausios sveikatai profesijos

  
Atskleistos pavojingiausios sveikatai profesijos Stresas darbe gali tapti labai rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi.

Mokslininkai teigė, jog paprasti darbai, kaip pavyzdžiui padavėjo (-os), kelia kur kas daugiau streso nei gydytojo (-ės) ar architekto (-ės). Dirbant atrodo, paprastus daug intelekto nereikalaujančius darbus, didesnė tikimybė patirti infarktą, - pranešė naujienų portalas telegraph.co.uk.

Kinijos mokslininkai ištyrė, kad menkai apmokamus ir ilgas darbo valandas turinčius darbus dirbantys žmonės patenka į rizikos grupę ir gali greičiau susirgti įvairiomis širdies ir kraujagyslių ligomis, o net 58 proc. tokių asmenų patiria išeminį insultą.
Mokslininkų nuomone, menkai apmokamus ir sunkius darbus dirbantys žmonės yra linkę mažiau rūpintis savimi ir savo sveikata. Cigaretės ir alkoholinis yra dažnas jų palydovas, o tokie įpročiai neretai baigiasi ligos patalu.
 
„Stresas darbe gali būti labai susijęs su širdies ligomis, tačiau remiantis tyrimų rezultatais labai sunku pasakyti ar tai tikrai tiesa. Gali būti, kad stresas tik paskatina žmones palaikyti nesveiką gyvenimo būda." – teigė medicinos universitete, Guangzhou mieste, Kinijoje dirbantis gydytojas Dingli Xu.
 
Stresas darbe anot mokslininkų labai priklauso ir nuo žmogaus psichologinės būsenos, jausmų. Jei, pavyzdžiui, mokytojai, gydytojai ir kitų profesijų atstovai savo darbuose yra gerbiami, jie jaučiasi turinys galios, todėl ir nepatiria streso. Tuo trapu paslaugų sferoje dirbantys asmenys yra labai pažeidžiami, nes dažnai kenčia nuo klientų ir vadovų, taip pat jų darbo valandos kur kas ilgesnės. 
  

Žymos: Darbas, Stresas, Pavojus sveikatai

Komentarai

Naujausi straipsniai