Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2017-04-04

Artimos perspektyvos: kurių darbuotojų JK laukia gera ateitis

  
Artimos perspektyvos: kurių darbuotojų JK laukia gera ateitis
© Wikipedia nuotr.
Baristų poreikis artimoje ateityje bus didžiulis, tai bus vieni iš paklausiausių darbuotojų.
Siekiant išlaikyti tokius plėtros tempus prireiks bent 40 tūkst. darbuotojų.

Didžiulė kavos prekybos industrija Jungtinėje Karalystėje nenustoja plėstis, todėl netolimoje ateityje jai prireiks dešimčių tūkstančių darbuotojų.

Londone įsikūrusi konsulatacijų bendrovė „Allegra Group“ apskaičiavo, jog kavinių tinklas šalyje plėsis taip intensyviai, kad iki 2030 metų skaičiumi pralenks tradicines aludes. Konsultantų ataskaitoje teigiama, kad per ateinančius 8 metus JK duris atvers dar 7 tūkst. kavinių, mat šio gėrimo kultūra visuomenėje šaknis įleidžia vis giliau.
Siekiant išlaikyti tokius plėtros tempus prireiks bent 40 tūkst. darbuotojų, tad darbo vietų šiame sektoriuje tikrai nepritrūks, o kvalifikuoti kavos ruošėjai, kitaip vadinami baristomis, gali nesijaudinti ateities.
 
Tačiau kavos industriją neramina visai kas kita, rašė „The Times“. Šiuo metu iš visų šalyje dirbančių baristų apie 150 tūkst. yra atvykėliai iš Europos Sąjungos šalių, todėl baiminamasi, jog imigracijos apribojimai po „Brexit“ gali pristabdyti kavinių tinklų plėtrą dėl darbuotojų stokos.
 
„Kava užvaldo šią tautą, o norint patenkinti jos poreikį šiam gėrimui reikalingi savo darbą išmanantys baristos. Tikime, kad šie darbuotojai greitai taps tokie pat gerbiami, kaip ir someljė aukščiausios klasės restoranuose“, – sakė „Allegra Group“ vadovas Jeffrey Young’as.
 
Kava tampa vis reikšmingesnė ne tik žmonėms, bet ir šalies biudžetui: manoma, kad ši industrija JK iždą šiemet papildys beveik 9 milijardais svarų sterlingų.
Šiuo metu tokiems darbuotojams siūlomas atlygis Londone siekia 7,50-11 svarų sterlingų per valandą.
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Kava, barista, darbuotojai iš ES

Komentarai

Naujausi straipsniai