Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-11-17

Anglijos politikas: „Be imigrantų mes neturėtume nieko“

  
Anglijos politikas: „Be imigrantų mes neturėtume nieko“ Buvęs JK premjeras įsitikinęs, kad be imigrantų šaliai būtų riesta.

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas, seras Johnas Majoras įspėjo, kad be imigrantų šalis neturėtų gerai veikiančios Sveikatos apsaugos sistemos. Politikas tikino, kad jei bus nuspręsta palikti Europos Sąjungą (ES), Jungtinės Karalystės ateitis bus „mažiau žadanti, skelbė portalas independent.co.uk.

Pagyręs naująjį Europos susitarimą dėl lengvesnių sąlygų imigrantams, buvęs konservatorių lyderis pabrėžė, kad nusprendus atsiskirti nuo dabartinio ekonominio šalių bloko, D. Britanijos materialinė gerovė ženkliai suprastės.
J. Majoras neslėpė, kad imigracijos klausimas – išpūstas burbulas, mat europiečių judėjimas po šalis nėra unikali britų problema. Su ja susiduria visos ES šalys ir sprendimą turėtų priimti jų visų lyderiai, o ne tik D. Britanija.
 
Patikinęs, kad nėra nusistatęs prieš imigrantus, buvęs premjeras pridūrė, kad jie davė daug šalies gerovei: „Be imigrantų neturėtume sklandžiai veikiančios Nacionalinės sveikatos priežiūros sistemos. Be jų neturėtume ir puikios transporto sistemos. Galime praktiškai pakeisti D. Britanijos vaidmenį ES. Ne pažeisti laisvo judėjimo principą, bet pažvelgti problemai į akis ir ją spręsti“.
 
Šešėlinis užsienio reikalų sekretorius Douglasas Alexanderis pritarė buvusiam premjerui ir sukritikavo Davidą Cameroną. „Tragedija, kad efektyvesnius patarimus apie opią problemą pateikia buvęs, o ne esamas ministras pirmininkas“, - SKY žinioms sakė politikas ir pridūrė tikintis, kad galima rasti paprastesnį sprendimą nei išėjimą iš ES.
 
Darbo ir pensijų sekretorius, išklausęs Parlamento narių, patikino, kad dauguma žmonių sutiktų su poreikiu kontroliuoti imigrantų atvykimą, tačiau čia pat paneigė statistinius duomenis, kad imigrantai iš ES per dešimtmetį nuo 2001-ųjų iki 2011-ųjų prie D. Britanijos ekonomikos prisidėjo £20 mlrd.
 
 
  

Žymos: imigracija, Europos Sąjunga, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai