Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2015-12-29

Vedusioms poroms – didesni mokesčiai įsigyjant antrąjį būstą

  
Vedusioms poroms – didesni mokesčiai įsigyjant antrąjį būstą Papildomą turtą planuojančios įsigyti vedusios poros turės mokėti 3 proc. didesnį mokestį.
Tai dar vienas šokiruojantis pavyzdys, kaip valdančiosios partijos pagalba, nuo JK mokesčių sistemos nukenčia santuokos. Konservatorių partija apmokestina santuokas ir tai yra gėdinga.

Jungtinės Karalystės (JK) valdančioji konservatorių partija apkaltinta „baudžianti” susituokusias poras. Taip nutiko po to, kai paaiškėjo, jog nuo šiol vedusios poros įsigyjant antrąjį būstą privalės mokėti didesnius mokesčius (angl. Stamp duty) nei nesusituokusios.

Papildomą turtą planuojančios įsigyti vedusios poros teisiškai bus laikomos „vienu vienetu” ir turės mokėti 3 proc. didesnį mokestį, nei kartu gyvenančios, tačiau nevedusios poros, - pranešė portalas Telegraph.co.uk.
Kritikų teigimu, tai visiškai nesąžininga vedusių porų atžvilgiu, nes nevedusieji būstus ir toliau galės įsigyti mokėdami mažesnius mokesčius, tiesiog nurodydami skirtingus vardus.
 
Papildomas mokestis taip pat galios tėvams, kurie pirmąjį būstą nori nupirkti savo vaikams.
 
„Tai dar vienas šokiruojantis pavyzdys, kaip valdančiosios partijos pagalba, nuo JK mokesčių sistemos nukenčia santuokos. Konservatorių partija apmokestina santuokas ir tai yra gėdinga”, - sakė šio mokesčio kritikė Laura Perrins.
 
Šis nekilnojamojo turto mokestis turėtų įsigalioti nuo kitų metų balandžio mėnesio.
 
  

Žymos: Nekilnojamas turtas, Būstas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai