Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-02-28

Valdžia padengs dalį pirmojo jūsų namo įmokų

  
Valdžia padengs dalį pirmojo jūsų namo įmokų
© Flickr nuotr.
Dabar pirmajam savo būstui galima gauti 20 proc. nuolaidą iš valdžios.
Jei per penkerius metus nuo įsigijimo naujieji šeimininkai būstą parduos, jie turės sumokėti jiems padovanotą nuolaidą atgal.

Centą prie cento nuosavam būstum dedantiems jaunesniems nei 40-ies metų Anglijos gyventojams itin pasisekė. Dabar jie gali registruotis ir tikėtis iš valdžios dvidešimties procentų nuolaidos nuo normalios būsto kainos, įsigyjant pirmąjį namą ar butą.

Kaip pranešė bbc.co.uk, šis pasiūlymas yra naujos valdžios programos, kuria skatinama statyti ir parduotis namus anksčiau buvusiose industrinėse, o dabar – apleitose zonose, dalis.
Valdžia tikisi, kad iki 2020-ųjų specialiai naujiesiems jų pirmųjų būstų šeiminkams bus pastatyta apie šimtas tūkstančių naujų namų.
 
Galimybė norintiems įsigyti savo pirmuosius nuosavus namus skirti 20 proc. nuolaidą atsirado dėl to, kad apleistose teritorijose namus statančios bendrovės neturi mokėti mokesčių vietos valdžiai. Statybų įmonės
taip pat išvengia 45 tūkst. svarų būsto mokesčio.
 
Valdininkai užtikrino, kad dėl nuolaidos būsto kokybė ar energetinis efektyvumas tikrai nenukentės. Tačiau jei per penkerius metus nuo įsigijimo naujieji šeimininkai būstą parduos, jie turės sumokėti jiems padovanotus 20 proc. nuo normalios būsto kainos atgal.
 
Registruotis gauti nuolaidai galima nuo šiandien. Tai galima padaryti programos „Starter Home” svetainėje čia.
 
  

Žymos: Būsto paskola, Būstas Anglijoje, Nuolaidos

Komentarai

Naujausi straipsniai