Tiesa.com   |   2013-03-21

Planuojantiems įsigyti būstą Anglijoje – geros naujienos

  
Planuojantiems įsigyti būstą Anglijoje – geros naujienos JK vyriausybė pasiryžo pagelbėti svajojantiems apie nuosąvą būstą.

Neseniai paskelbta, kad Britanijos vyriausybė rems gyventojus norinčius įsigyti būstą ir padės tai padaryti vos su 5 proc. būsto vertės depozitu, laiduodama už lengvatines paskolas.

ad jau nuo š.m. balandžio pradžios žmonės galės naudotis specialia valstybės programa, kuri padės įsigyti būstą su mažesniu nei 20 proc. depozitu, kurio dabar reikalauja bankai. Likusią depozito sumą bankams laiduotų vyriausybė, suteikdama lengvatinę paskolą, įsigyjant tik naujos statybos būstą. Tai galės padaryti visi norintys, o ne tik įsigyjantys būstą pirmą kartą, kaip yra iki šiol, naudojantis valstybės programa „Firstbuy“.
Visgi šioje programoje dar neaiškios kai kurios techninės detalės, pavyzdžiui, ar tėvai pagal tokią programą galės nupirkti antrą būstą savo vaikams ar įsigyti kitą namą atostogoms, tačiau jau pranešta, kad su parama nebus galima įgyti nuosavybės, siekiant ją naudoti tik nuomai.
 
Pareigūnai sako, kad naujos paramos programos tikslas labai paprastas – padėti žmonėms įsigyti nuosavus būstus arba persikelti į didesnius namus, pagausėjus šeimai. Vyriausybė nuo 2014 m. taip pat žada papildomai bankams laiduoti už gyventojų, norinčių įsigyti naujos ar senos statybos namus, paskolas. Tikimasi, kad tokiu būdu, bus galima išvengti didesnių nei 20 proc. depozitų ir gauti palankesnes būsto paskolos sąlygas.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Anglija, Namai, Būstas Anglijoje, Namai Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai