Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-09-22

Pergrūstame name įsikūrę imigrantai miegojo net sode

  
Pergrūstame name įsikūrę imigrantai miegojo net sode
© youtube.com kadras.
Visų patalpų grindys buvo nuklotos čiužiniais, ant kurių miegojo žmonės.
Namo kieme stovėjo dengta pavėsinė, spėjama, kad ir ji tarnavo kaip laikina pastogė

Trims atvykėliams iš Rytų Europos išnuomotame name Londone per patikrinimą aptikta tiek gyventojų, kad juos teko skaičiuoti dešimtimis.

Šiaurės Vakarų Londone esantį namą patikrinti nutarta po to, kai kaimynai ėmė skųstis jo gyventojų keliamu triukšmu, šiukšlinimu bei girtavimu iki paryčių. Greta gyvenantys žmonės taip pat pranešė, kad kaimynystėje dieną naktį nenutrūksta judėjimas – esą nuolat kas nors ateina ir išeina.
Brento savivaldybės ir policijos pareigūnai patikrinimą Winchester aveniu esančiame pastate nutarė atlikti antradienį anksti ryte, apie 6 valandą.
 
Tai, ką jie išvydo viduje, tikrintojus šokiravo – visos 2 aukštų 5 miegamųjų namo patalpų grindys buvo nuklotos čiužiniais, ant kurių gulėjo vyrai. Jie miegojo visur, išskyrus virtuvę ir vonią.
 
Bet kokios higienos normos taip pat buvo pamirštos, nuomininkai ant čiužinių miegojo su drabužiais ir batais.
 
Iš viso suskaičiuoti 35 gyventojai.
 
Patikrinus dokumentus paaiškėjo, jog jie – atvykėliai iš Rumunijos. Namo kieme stovėjo dengta pavėsinė, spėjama, kad ir ji tarnavo kaip laikina pastogė: jos viduje taip pat aptikti čiužiniai.
 
Ėmus aiškintis nuomos aplinkybes išsiaiškinta, jog namas priklauso dviems broliams – Neil’ui ir Sunil’ui Hathi. Jie šį namą įsigijo su tikslu nuomoti, įrašai atskleidė, jog nuo 2014-ųjų jį už 2500 £ mėnesinį mokestį nuomojasi 3 Rumunijos piliečiai.
Nekilnojamojo turto registre namas nėra įtrauktas į nuosavybės, kurią galima nuomoti 35 asmenims, sąrašus.
 
Per patikrinimą name sutikti asmenys nekalbėjo angliškai, o vienas iš jų laužyta anglų kalba paaiškino negalintis nieko sakyti bei siūlė „kalbėti su bosu“.
 
Namo savininkas S. Hathi ginasi nežinojęs apie tai, kiek žmonių gyvena name ir teigė buvęs šokiruotas, kai jam buvo pranešta apie patikrinimo rezultatą. Jis ir jo brolis dirba gydytojais, jie gyvena už Londono 1,5 mln. svarų sterlingų vertinamoje viloje.
 
Ši istorija pasiekė net Londono merą Sadiq’ą Khan’ą, kuris pareiškė, jog 21-ajame amžiuje sostinėje tokiomis sąlygomis niekas gyventi negali.
 
Jeigu bus išsiaiškinta, kad namas buvo nuomotas dešimtims asmenų su savininko žinia, jiems teks pakloti nemažą baudą. Be to, Londono ir vietos savivaldybės valdžia artimiausiu metu ketina skelbti „gėdos sąrašą“ – namų savininkus, kurie nesilaiko nustatytų reikalavimų ir siekdami uždirbti tyčia laužo taisykles.
  

Žymos: Rumunai, Nuoma Londone, Imigrantai, Nuomininkai

Komentarai

Naujausi straipsniai