Tiesa.com   |   Mantas Petruškevičius   |   2015-10-28

Patarimai ieškantiems kambario

  
Patarimai ieškantiems kambario Londone niekada nežinai, kas laukia už kampo.
Londone niekada nežinai, kas laukia už kampo, todėl kiekvienas papildomas skambutis gali atrakinti išsvajotų namų duris.

Naujo kambario paieškos Londone dažnam virsta tikru išbandymu. Kai po ilgų vakarų, praleistų prie kompiuterio benaršant nuomos skelbimus, telefono ragelyje ir vėl išgirsti: „kambarys išnuomotas“, nereikėtų nuleisti rankų. Londone niekada nežinai, kas laukia už kampo, todėl kiekvienas papildomas skambutis gali atrakinti išsvajotų namų duris.

Vis dėlto atrasti patogų, prieinamą ir jaukų kambarį šiame mieste kasmet darosi vis sunkiau. Tuo neverta stebėtis – į kiekvieną nuomos pasiūlymą D. Britanijos sostinėje atsiliepia vidutiniškai po 11 žmonių, ieškančių savo laimingų namų. Tam, kad naujo nuomojamo būsto paieškos neprailgtų ir nereikėtų per ilgai užsibūti apsistojus pas draugus ar gimines, jūsų dėmesiui „Tiesoje“ pateikiame dešimt trumpų, tačiau naudingų patarimų, kurie pravers ieškant kambario Londone.
1) Visada žinokite, ko ieškote
 
Prieš pradėdami kambarių paiešką nuspręskite, ko tiksliai ir kur ieškote. Geriausias ir pats efektyviausias būdas laikytis išankstinio plano – susirašyti popieriuje svarbiausius punktus bei kriterijus, pavyzdžiui: kuriuose rajonuose ieškau kambario, kiek daugiausiai laiko iki darbo galiu sau leisti užtrukti kelionėje, su keliais kitais nuomininkais planuoju dalytis bendru butu? Netgi tai, kiek vonios kambarių turės būti ieškomame name – rytinis laukimas ilgoje eilėje į dušą gali tapti ne mažesniu išbandymu, nei greita kelionė į darbą.
 
2) Išsiklausinėkite draugų ir pažįstamų
 
Kartais be reikalo gaištamas laikas, nors užtektų tik užsiminti apie ieškomą būstą kolegoms, pranešti draugams socialiniuose tinkluose ar persimesti keliais žodžiais su kaimynu. Prarasti nėra ko – blogiausia, ką galite išgirsi, tai žodį „ne“.
3) Dalykitės namu
 
Visiems, kurie planuoja arba kada nors yra planavę nuomotis būstą Londone, buvo iškilęs klausimas: ką pasirinkti – atskirą butą ar kambarį? Pasvarsčius minutę kitą, ypač neseniai atvykusiems iš Lietuvos, į šį klausimą atsakyti sau ilgai neužtrunka. Pasitarus su pinigine, bent pačioje gyvenimo Londone pradžioje absoliučiai daugumai atvykėlių tenka rinktis nuomotis vienvietį arba dvivietį kambarį.
 
Jeigu turite galimybę skirti keletą valandų per dieną skelbimų ir butų peržiūrai patys, sutaupysite ne vieną šimtą svarų. Jeigu turite galimybę skirti keletą valandų per dieną skelbimų ir butų peržiūrai patys, sutaupysite ne vieną šimtą svarų.
 
4) Agentūra ar privatūs skelbimai?
Kitas labai dažnas daugelio Londono naujakurių klausimas – susirasti nuomos tarpininką ar ieškotis būsto patiems? Šimtai agentūrų prieš šimtus skelbimų, laikas prieš pinigus. Jeigu turite galimybę skirti keletą papildomų valandų per dieną skelbimų peržiūrai ir butų apžiūrai, galite sutaupyti vieną kitą šimtą papildomų svarų užsiimdami paieška patys.
 
5) Saugumas – pirmiausia
 
Visada prieš išsiskirdami su savo pinigais pasidomėkite, į kieno rankas jie iš tikrųjų patenka. Niekada nemokėkite į priekį prieš tai nesusitikę su nuomojamo kambario savininkais arba oficialiais įgaliotais tarpininkais. Sukčių pinklių lengviau išvengsite tik prieš sukirsdami rankomis gavę raštišką mokėjimo patvirtinimą.
 
6) Būkite lankstūs
 
Nors gyvenant sostinės centre veiksmo, judesio ir pramogų pritrūkti gali tik nedaugeliui didmiesčių gyvenimo būdą mėgstančių žmonių, kaina Londono centre nuo nuomos kainų atokesniuose rajonuose gali skirtis tris, keturis, penkis ir daugiau kartų. Būdami lankstūs (anglai turi puikiai tam tinkamą žodį „flexible“ aut past.) ir gyvendami toliau, bet ne per toli nuo metro ar traukinių stoties, į centrą galėsite nuvykti be didesnio vargo iš beveik bet kurios Londono dalies.
7) Pasiruoškite paieškai
 
Susirasti trokštamą būstą Londone kiekvienais metais užtrunka vis ilgiau. Dešimtys tūkstančių naujų atvykėlių iš viso pasaulio kasmet tik dar labiau kaitina iki raudonumo įkaitusią nekilnojamojo turto rinką. Pasiruoškite laiko atsargą, nes dėl naujų būstų trūkumo bei didžiulės paklausos susirasti naujus laikinus namus Londone gali užtrukti ilgiau, nei bet kada anksčiau.
 
Į kiekvieną nuomos pasiūlymą D. Britanijos sostinėje atsiliepia vidutiniškai po 11 žmonių. Į kiekvieną nuomos pasiūlymą D. Britanijos sostinėje atsiliepia vidutiniškai po 11 žmonių.
 
8) Depozito suma – (ne visada) derybų klausimas
 
Prieš įsikeliant į naują būstą beveik visada pasiruoškite savininkui sumokėti išankstinį mokestį, kuris paprastai atgaunamas prieš išsikraustant. Apie retus, tačiau kartais anksčiau pasitaikydavusius depozito už vieną savaitę laikus šiandien Londone galima pamiršti. Dažniausiai nuomos sąlygose nurodoma nuo dviejų iki vieno mėnesio išankstinė įmoka ir tokio pat dydžio depozito suma.
 
Jeigu paprašoma sumokėti vieno mėnesio depozito sumą, o piniginėje švilpauja vėjai, neretai būsto savininkai nusileidžia ir sutinka, kad nuomininkas nedelsiant įmokėtų dviejų savaičių įmoką, o likusią depozito dalį nuomininkui leidžia sumokėti po mėnesio.
 
9) Sisteminga paieška
 
Prieš leisdamiesi į naujo nuomojamo kambario paieškas, susidėliokite straipsnio pradžioje paminėtus prioritetus ir susiplanuokite, kiek ir kam galėsite skirti laiko. Tam, kad jo liktų kuo daugiau, apsimoka atskirai susirašyti dėmesio vertų skelbimų telefono numerius, adresus bei kitas svarbesnes pastabas.
 
10) Nenuleiskite rankų
 
Susirasti naują gyvenamąjį būstą Londone nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, be to, pasirinkti sėkmingai šiandien yra neabejotinai sunkiau, nei būdavo anksčiau. Bet dėl to nereikia nuleisti rankų ar rinktis pirmo pasitaikiusio nuomojamo kambario.
 
Kartais būsto paieška gali būti itin sėkminga, ir, nors ryte dar kamavo daugybė klausimų, vakare jau galite žinoti, kur gyvensite netolimoje ateityje. Pasitaiko ir taip, kad sugaištama begalė laiko bereikalingoms kambarių peržiūroms. Tačiau jei turite užsispyrimo ir noro – o to tikrai turite, nes pasiryžote ir atvykote į Londoną – jokie sunkumai nėra ir negali būti baisūs.
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Būstas Anglijoje, Kambario nuoma

Komentarai

Naujausi straipsniai