Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2014-09-15

Nekilnojamo turto kainų burbulas sprogo

  
Nekilnojamo turto kainų burbulas sprogo Ekspertai pranešė, kad dėl galimo Škotijos atsiskyrimo JK pinga nekilnojamas turtas.

Ekspertai pranešė, kad nekilnojamojo turto Jungtinėje Karalystėje (JK) kainos smuks. Metus trukęs kainų burbulas sprogs, jei Škotija atsiskirs nuo Jungtinės Karalystės, skelbė portalas telegraph.co.uk.

 Nekilnojamojo turto bendrovė „Rightmove“ paskelbė tyrimo rezultatus, rodančius, jog 2013-aisias sausio- liepos mėnesiais nekilnojamas turtas JK pabrango 22 proc., kai tuo tarpu šiemet tais pačiais mėnesiais kainos buvo padidėjusios 12 proc. Kompanija įspėjo, kad kainos netrukus ims dar labiau mažėti, mat rinkai grėsmę kelia Škotijos nepriklausomybė.
 
„Net diskusijos apie būsimą referendumą sukėlė sąmyšį JK rinkoje ir pirkėjų galvose. Planuojantys įsigyti nuosavą būsto pradėjo bijoti ilgalaikių įsipareigojimų bankui nebūdami tikri dėl valiutos nuvertėjimo.“, - portalui sakė „Rightmove“ analitikas Milesas Shipside‘as. Jis pridėjo, jog nežinomybė dėl šalies likimo bei artėjančių Parlamento rinkimų skatina skubėti net ir pigiau parduoti turimą arba neskubėti įsigyti naujo būsto.
 
 
Pardavėjai iš pradžių siekė sugrąžinti vasarą ženkliai padidėjusias kainas, tačiau nenoriai jas mažina dėl mažos paklausos. Pernai rugsėjį namų kainos šoktelėjo 16 proc., palyginus su metų pradžia. Šiemet kainos didėjo tik 0,9 proc. Ekspertai tikina, kad pirkėjai tapo atsakingesni ir atsargiau skolinasi iš bankų.
  

Žymos: Nekilnojamas turtas, Kainos, Būstas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai