Tiesa.com   |   Barbora Grigaliūnaitė   |   2016-04-14

Lietuvių šeimos siaubas: iš kambario išmetė kaip stovi (atnaujinta)

  
Lietuvių šeimos siaubas: iš kambario išmetė kaip stovi (atnaujinta)

Antradienį „Tiesos” redakciją pasiekė pasimetusios lietuvių šeimos pagalbos šauksmas. Ankstyvą rytą namo, kuriame nuomojosi kambarį šeimininkas juos išmetė į lauką kaip šunis – taip, kaip stovi.

Pasinaudojęs proga, kad vyras anksti ryte išvyko į darbą, kambario šeimininkas lietuvis Marius Šniaukšta su visa stakta išspyrė kambario duris, ir, kaip pasakojo vis dar sukrėsta Lina Mikajeva, už plaukų laiptais į lauką išvilko ją ir jos mažametę dukrą.
Tik su chalatu ir šlepetėmis buvusi moteris su pusnuoge mergaite praeivių paprašė iškviesti policiją, tačiau tik po kelių valandų atvykę keturi pareigūnai joms niekuo nepadėjo.
 
„Policininkai mus paliko stovėti lauke, nieko neaiškinę užsidarė su šeimininku name. Mes net nežinome, ką jis jiems pasakojo. Išėję pareigūnai atidavė pasus, ir kelis drabužius, o likusius daiktus: drabužius ir baldus sakė, kad galėsime atsiimti tik po poros dienų su policijos priežiūra”, - pasakojo nuo išgąsčio atsigauti negalinti Lina.
 
Pasak lietuvės, name gyvenęs ir kambarį jiems nuomovęs M. Šniaukšta taip pat pasisavino vyro netyčia koridoriuje prieš darbą pamirštą piniginę su visomis banko kortelėmis, asmens dokumentais bei teisėmis.
 
Šeimą priglaudė artimi draugai, tačiau Lina garsiai svarstė, kas būtų nutikę, jei jie Londone neturėtų draugų. Pareigūnai nepasidomėjo, kur moteris su mažamete mergaite, pusnuogės ir be pinigų, žada prisiglausti ar kaip ten nusigaus.
Pasak šeimos, anksčiau su M. Šniaukšta konfliktų nekilo, tačiau jie spėja, kad iš buto išmesti buvo dėl to, kad jau kuris laikas šeimininko prašė kokios nors oficialios nuomos sutarties, kurioje būtų nurodyta, kad jie kas mėnesį jam moka nuomą.
 
Šiuo metu šeima glaudžiasi pas draugus ir tikisi su policijos pagalba atgauti kambaryje likusius daiktus. L. Mikajeva teigė neesanti tikra, kaip jiems elgtis tokioje situacijoje.
 
Trečiadienį Lina su šeima pagalbos kreipėsi į vietinę savivaldybę, kuri pažadėjo padėti susirasti naują būstą bei susitvarkyti pašalpas. Savivaldybės darbuotojai negalėjo patikėti, kad kažkas juos taip lyg niekur nieko galėjo su vaiku išmesti į gatvę, o policijos pareigūnai nesiėmė jokių veiksmų.
 
Jei ir jūs esate nukentėję nuo būsto nuomininkų, susisiekite su mumis el. paštu journalist@tiesa.com.
 
  

Žymos: Londono lietuviai, Policija, Būsto nuoma

Komentarai

Naujausi straipsniai