Mantas Petruškevičius   |   2017-02-28

Kur gyventi Londone (vis dar) apsimoka?

  
Kur gyventi Londone (vis dar) apsimoka? Pačiuose sostinės pietuose įsikūręs Londono priemiestis Croydonas šiandien išgyvena tikrą atgimimą.

Niekam ne paslaptis, kad kainos Londone kandžiojasi. Tačiau mažiausiai 8 milijonams žmonių galimybė gyventi šiame mieste yra brangesnė už didesnes santaupas. Darbas, patogi infrastruktūra, turiningas laisvalaikis (jeigu jam lieka laiko) – visa tai ir dar daugiau į megapolį traukia lyg magnetas.

Į Jungtinę Karalystės sostinę kasdien plūsta atvykėlių iš viso pasaulio. Dėl išaugusio gyventojų skaičiau būsto kainos stiebiasi į viršų išstumdamos nuomininkus ir būsimus naujakurius į tolimus miesto pakraščius. Vis dėlto keletas patrauklių ir prieinamų vietų Londono būsto kainų žemėlapyje kol kas dar liko.
Camberwellas
 
Londono pietryčiuose palyginti netoli nuo miesto centro esantį Camberwello rajoną būsimieji londoniečiai atranda iš naujo. Jame aptiksite tiek judriam didmiesčiui, tiek priemiesčiui būdingų atributų, žaliųjų plotų ir erdvesnių gyvenamųjų namų.
 
Camberwellas nuo seno giriamas už tai, kad šiame rajone yra beveik visko, ko reikia, ir dar vienoje vietoje – nuo mokyklų ir darželių iki parduotuvių, kirpyklų, sporto klubų, kepyklų. Camberwelle viskas netoliese.
 
Kambervilyje rasite visko  –  tiek judriam  didmiesčiui, tiek priemiesčiui būdingų atributų, žalių erdvių ir erdvesnių gyvenamųjų namų. Kambervilyje rasite visko  –  tiek judriam  didmiesčiui, tiek priemiesčiui būdingų atributų, žalių erdvių ir erdvesnių gyvenamųjų namų.
 
Čia nereikės ir sugaišti tiek daug laiko, palyginti su Centrine metro linija, keliaujant į darbą. Geležinkelių jungtis su miesto centru ir Londono Sičiu per keliolika minučių padės nesunkiai nusigauti į Blackfriars, Farringdon ar Kings Cross stotis.
 
Pagrindinės stotys: Denmark Hill, Peckam Rye (abi – TfL Rail).
Croydonas
 
Laikai, kai Croydonas buvo pravardžiuojamas Londono bjauriuoju ančiuku ir laikomas nestilinga vieta gyventi, jau seniai praeityje.
 
Pačiuose sostinės pietuose įsikūręs priemiestis dabar išgyvena atgimimą. Ne paslaptis, jog prie to nemažai prisideda didelės vietos savivaldybės ambicijos ir investuotojų pinigai.
Milijardą svarų sterlingų viršijančios investicijos į infrastruktūrą prisideda prie centrinės Croydono gatvės atnaujinimo, netoliese iškils naujasis „Westfield“ prekybos centras, o būsto kainos čia beveik nesiskiria nuo Rytų Londono.
 
Atstumas iki Oksfordo gatves Lonono centre tiek nuo Kroidono, tiek nuo miesto rytuose esančio Barkingo rajonų yra identiškas – 21 km. Atstumas iki Oksfordo gatves Lonono centre tiek nuo Kroidono, tiek nuo miesto rytuose esančio Barkingo rajonų yra identiškas – 21 km.
 
Susisiekimas su miesto centru taip pat patogus. Nors Croydonas neretai vis dar įsivaizduojamas kaip tolimas Londono priemiestis, kuriame važinėja tramvajai, nėra jis toks nuošalus, kaip iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti. Ko gero, žinomiausia Londone Oxfordo gatvė nuo Croydono nutolusi tiek pat, kiek nuo miesto rytuose esančio Barkingo – 21 km.
Tiesa, Croydone iš tiesų važinėjančiais tramvajais centrinės sostinės dalies pasiekti nepavyks – jais toliausiai nuvykti galima iki Wimbledono. Visgi nuo didžiausios pietų Londone East Croydon stoties iki Victoria stoties – tik kiek daugiau nei 20 minučių greituoju traukiniu.
Nukeliauti iki jūros per laisvą dieną taip pat patogu: kelionė į Brightoną iš East Croydon stoties trunka kiek mažiau nei valandą.
 
Pagrindinės stotys: East Croydon, West Croydon, South Croydon (TfL Rail).
 
Streathamas
 
Dar viena perspektyvi vieta įsikurti Londone. Ją neretai pasirenka tie, kam kaimynystėje esantis Claphamo rajonas yra kiek per brangus (dėl to jie vietinių dažnai vadinami pusbroliais).
 
Šioje pietvakarių Londono dalyje dabar vyksta dideli pokyčiai. Prieš kelerius metus čia pastatytas milžiniškas sporto ir laisvalaikio centras bei atnaujinta garsi visame Londone Streathamo čiuožykla, kaimynystėje įsikūręs naujų butų kvartalas su dar dažais kvepiančia „Tesco Superstore“. Tad nenuostabu, kad viena iš sparčiausiai atsinaujinančių Londono vietų susilaukia vis rimtesnio naujakurių dėmesio.
Stretheme būsto kainos nuo 2007 metų išaugo 25 proc., tačiau jos vis dar yra prieinamos ir, stebėtina, vienos iš mežesnių visame Londone. Stretheme būsto kainos nuo 2007 metų išaugo 25 proc., tačiau jos vis dar yra prieinamos ir, stebėtina, vienos iš mežesnių visame Londone.
 
Būsto kainos Streathame per dešimtmetį išaugo ketvirtadaliu, tačiau jos vis dar prieinamos ir, stebėtina, vienos iš mažesnių visame Londone. Vidutinė būsto kaina rajone siekia 375 tūkst. svarų sterlingų ir yra gerokai žemesnė nei daugelyje rajonų į šiaurę nuo Temzės.
 
Pagrindinės stotys: Streatham, Streatham Common, Streatham Hill (TfL Rail).
 
Honor Oak Park
 
Patraukli bei padorų kainos ir kokybės santykį siūlanti vieta apsigyventi Londone – tai Honor Oak Parkas, arba Ąžuolynas. Šis rajonas taip pat yra į pietus nuo Temzės, o jo didėjančiam žinomumui dideliu postūmiu tapo pradėjusi veikti Overground traukinių stotis. Nuo jos artimiausia Canada Water metro stotis (Jubilee linija) nutolusi vos per keturias stoteles.
Honor Oak Parko rajonas garsėja savo žaliaisiais plotais ir parkais, jame kuriasi vis daugiau šeimų su vaikais, o būsto kainos čia beveik perpus mažesnės nei Londono vakaruose, Ealinge.
 
Būsto kainos Honor Oak Park beveik perpus mažesnės nei svečiuose pas didįjį pusbrolį Londono vakaruose – Ealinge. Būsto kainos Honor Oak Park beveik perpus mažesnės nei svečiuose pas didįjį pusbrolį Londono vakaruose – Ealinge.
 
Pagrindinės stotys: Honor Oak Park, Crofton Park (Overground, TfL Rail).
 
Ravenscourt Park
 
Įsikūręs tarp brangesnių Chiswicko, Shepherd‘s Busho ir Hammersmitho rajonų, Ravenscourt Parkas vadinamas vienu iš nedidelių, tačiau puikų kainos ir kokybės santykį vis dar išlaikančių rajonų Londono vakaruose.
 
Dauguma gyvenamųjų namų šalia Ravenscourt Parko stoties yra erdvesni nei įprasta Londone – dažniausiai ne mažesni nei trijų kambarių. Tai pritraukia pirkėjus ir nuomininkus, kuriems būstai kaimynystėje esančiuose Shepherd‘s Bushe bei Hammersmithe yra sunkiau prieinami. Be to, dėl netoliese esančių valstybinių darželių ir mokyklų tai puiki vieta įsikurti šeimoms su vaikais.
 
Ravenscourt Park stotis (Circle, District metro linijos). Ravenscourt Park stotis (Circle, District metro linijos).
 
Pagrindinė stotis: Ravenscourt Park (Circle, District metro linijos).
 
Woolwichas
 
Vis dažniau pavadinamas naujuoju pietryčių Shoreditchu, antrąjį kvėpavimą įgavęs Woolwicho rajonas tampa patrauklia alternatyva Greenwichui.
 
Vis dažniau pavadinamas naujuoju pietryčių Shorditch, antrą kvėpavimą įgavęs Woolwich rajonas tampa patrauklia alternatyva Grinvičui. Vis dažniau pavadinamas naujuoju pietryčių Shorditch, antrą kvėpavimą įgavęs Woolwich rajonas tampa patrauklia alternatyva Grinvičui.
 
Dėl sparčiai statomų naujų daugiabučių nekilnojamojo turto rinka Woolwiche šiuo metu laužo ledus. Per pastaruosius kelerius metus kainos stiebiasi į viršų, nors vis dar išlieka gerokai mažesnės už Londono vidurkį. Kai čia bus atidaryta nauja „Crossrail“ stotis, būsto kainos neabejotinai dar išaugs, tad, ko gero, būtent dabar yra neblogas metas pasvarstyti apie nuomą Woolwiche ar net ilgalaikę investiciją į būstą.
 
Pagrindinės stotys: Woolwich Arsenal, Woolwich Dockyard (DLR, TfL Rail).
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Būstas Londone, gyvenimas Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai