Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2014-06-09

Kova su benamiais sukėlė pasipiktinimą

  
Kova su benamiais sukėlė pasipiktinimą Vieno namo gyventojai, bandydami atsikratyti benamių, grindinyje įrengė metalines konstrukcijas.

Prie vieno Londono daugiabučio atsiradę iš žemės styrantys spygliai sukėlė gyventojų pasipiktinimą. Spėjama, kad patogioje Southwark rajono vietoje įkurto namo gyventojai taip bando apsisaugoti nuo pastogės ieškančių benamių, skelbė šalies žiniasklaida.

 Andrew Hortonas, pastebėjęs neįprastas metalines konstrukcijas, jas nufotografavo ir išplatinęs internete bandė išsiaiškinti, kam jos skirtos. Vyro nuomone, tai esanti apsauga nuo patogių vietų nakvynei ieškančių benamių. „Negaliu būti tikras, tačiau jie įrengti tokioje vietoje, kad atrodo esantys skirti būtent apsaugai nuo benamių. Tai siaubinga“, - portalui telegraph.co.uk sakė A. Hortonas.
Nuotraukai pasirodžius socialiniuose tinkluose, daugelis išreiškė pasibjaurėjimą tokiu elgesiu. Southwark Tarybos atstovas tikino nieko nežinantis apie metalinius spyglius bei teigė, jog Taryba nėra atsakinga už jų įrengimą šalia gyvenamojo namo.
 
Benamių pagalbos centro „Crisis“ vadovė Katharine Sacks-Jones buvo apstulbinta tokio įrengimo ir aiškino, jog tokiu elgesiu benamių gatvėse neįmanoma sumažinti. „Gėda, kad šiuolaikinėje Britanijoje žmonės priversti miegoti gatvėse. Per pastaruosiu 3 metus Londone jų padaugėjo 75 proc. Už šių skaičių slepiasi tikri žmonės, kurie galėjo pabėgti nuo smurto šeimoje, neteko būsto ar pajamų šaltinio. Dauguma jų nekalti dėl susiklosčiusių aplinkybių, priverstusių nakvoti bet kur. Spygliais žemėje šios problemos neišspręsime, žmonėms reikia padėti, ne mėginti juos siųsti į kitą gatvės pusę“, - kalbėjo prieglaudą benamiams suteikianti moteris.
 
Prie gyvenamojo namo atsiradę spygliai primena skirtus atsikratyti paukščių ar neleidžiančių į nustatytą teritoriją įvažiuoti automobiliams. Tačiau spyglių įrengimo vietoje nesama paukščių bei per maža vietos automobiliams. Dėl įrengimų atsiradimo pradėtas tyrimas, aiškinamasi, kas atsakingas už šį veiksmą ir ar nebuvo nusižengta įstatymams.
 
  

Žymos: Būstas, Nusikaltimai,

Komentarai

Naujausi straipsniai