Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-05-19

Kaip referendumo rezultatai paveiks būsto kainą

  
Kaip referendumo rezultatai paveiks būsto kainą
© google.com
Pasitraukus iš ES būsto kaina kris.

Ekspertai teigia, kad nuo to, ar Didžioji Britanija liks ES, priklausys nekilnojamojo turto vertė, kuri artimiausiu metu pasikeistų. Pasitraukimas iš sąjungos šiuo atžvilgiu nieko gero nežada.

Nacionalinės nekilnojamojo turto agentų asociacijos specialistai įsitikinę, jog pasitraukimo iš ES atveju būsto vertė per artimiausius 3 metus Londone kristų vidutiniškai 7,5 tūkst., o likusioje šalies dalyje – 2,3 tūkst. svarų sterlingų.
Agentų teigimu, kristų ir gyvenamųjų namų statybų tempas. Tokios prognozės paaiškinamos labai paprastai: Didžiojoje Britanijoje, ypač Londone, nekilnojamąjį turtą dažnai perka užsieniečiai, tarp kurių – daug ES piliečių, o pasitraukus iš sąjungos jiems gali kilti su nuosavybe susijusių keblumų. Pavyzdžiui, 2013 metais 17 proc. NT pirkėjų Londone buvo ES gyventojai.
 
Be to, pasitraukus iš ES Didžiąją Britaniją gali palikti iki milijono žmonių, kurie yra potencialūs būsto pirkėjai arba jau yra įsigiję nekilnojamojo turto. Atitinkamai sumažėtų ir nuomos sandorių vertė.
 
Referendumas dėl Didžiosios Britanijos išlikimo ES vyks birželio 23-iąją.
  

Žymos: Nekilnojamas turtas, Referendumas, kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai