Liubov Vashkevich   |   2017-11-16

Kaip išpirkti municipalinį būstą pagal „Right to Buy“ schemą

  
Kaip išpirkti municipalinį būstą pagal „Right to Buy“ schemą
© google nuotr.
Savivaldybės suteiktą lengvatinį būstą galima įsigyti.
Norint suprasti, kokia bus būsto kaina konkrečiai jūsų atveju, geriausia iš karto kreiptis į vietos municipalitetą

Tie, kas gyvena municipaliniame būste (council house), turbūt girdėjo apie galimybę per tam tikrą laiko tarpą išpirkti jį lengvatine kaina.

Juk gyvenimo aplinkybės keičiasi: kažkada jums reikėjo valstybės pagalbos, bet kažkuriuo momentu jūs atsistojate ant kojų ir esate pasiruošę įsigyti nuosavybėn apgyventą butą arba namą. Kokiomis sąlygomis galima tai padaryti ir kaip šiame procese bus naudinga banko pagalba?
Viskas smulkiai ir aiškiai
 
2004 metų „Housing Act“ sako: tie, kas gyvena municipaliniame būste, turi teisę išpirkti šį nekilnojamąjį turtą pagal dabartine rinkos kainą su nuolaida.
 
Taisyklės tokios:
- Municipaliniame būste Jūs gyvenate ne mažiau nei tris metus;
- Po trijų metų gyvenimo nuolaida sudaro 35% namo kainos ir 50% buto kainos;
- Papildoma nuolaida namams – po 1% už kiekvienus pragyventus metus, jeigu jūs pragyvenote municipaliniame būste daugiau nei 5 metus (tuo pat metu maksimali nuolaida – ne daugiau nei 70%);
- Papildoma nuolaida butams – po 2% po 1% už kiekvienus pragyventus metus, jeigu jūs pragyvenote municipaliniame būste daugiau nei 5 metus (tuo pat metu maksimali nuolaida – ne daugiau nei 70%);
- Maksimalus nuolaidos dydis negali viršyti 104 900 svarų sterlingų Londone ir 78 000 svarų. st. – regionuose;
- Nuolaida taip pat gali būti sumažinta, jeigu municipalitetas (savivaldybe, council) per paskutinius 10-15 metų investavo pinigus į jūsų būsto gerinimą.
 
Norint suprasti, kokia bus būsto kaina konkrečiai jūsų atveju, geriausia iš karto kreiptis į vietos municipalitetą (council) arba būsto-statybinę asociaciją (housing association). Jie išduos specialų leidimą pirkti, kuriame bus nurodyta ir būsto kaina, ir suteikiama nuolaida.
Nupirkai-pardavei
 
Jei jis įsigijote būstą pagal šią schemą ir po kelių metų po įsigijimo nusprendėte jį parduoti, jums teks grąžinti visą nuolaidos sumą arba jos dalį. Pavyzdžiui, jei nekilnojamas turtas bus parduotas per pirmus metus nuo įsigijimo, reikės gražinti 100% nuolaidos. Jeigu praėjo jau du metai – 80% nuolaidos, ir taip toliau. Nuolaida bus apskaičiuojama nuo naujos pardavimo kainos.
 
Tie, kurie įgijo teisę pirkti (right to buy) po 2005 metų sausio 18 d., parduodant privalės pirmiausia pasiūlyti buvusiam savininkui nusipirkti šį būstą pilna rinkos kaina.
 
Jums į pagalbą ateina bankas
Daugelis bankų siūlo savo pagalbą perkant būstą pagal schemą „Right to Buy“. Daugeliu atveju depozitas nereikalingas. Kaip depozitą bankai vertins valstybės suteiktą nuolaidą.
 
O štai paskolos suma apskaičiuojama lygiai taip pat, kaip įprastiems klientams. Jūs turite turėti atitinkamas pajamas, kurios užtikrins tokios paskolos išmokėjimą. Gera naujiena: jūs galite pateikti bendrą paraišką kartu su savo šeimos nariais, su kuriais gyvenate kartu ne mažiau nei 12 mėnesių.
 
Ar bankai atsižvelgs į valstybines pašalpas? Kai kurie bankai gali atsižvelgti į tam tikras pašalpas ir išmokas apskaičiuojant jūsų bendras pajamas. Tačiau šios išmokos negali sudaryti 50% jūsų pajamų.
Bet kokiu atveju geriau iš anksto išsiaiškinkite, ar jūs galite gauti būsto paskolą tokiam nekilnojamajam turtui įsigyti. Juk leidimas pirkti galioja vos kelis mėnesius, o pirkėjai labai dažnai susiduria su sunkumais ieškant finansavimo.
 
Problemą gali sudaryti ne tik pajamos ar pirkėjų kredito reitingas, o pats nekilnojamojo turto statusas.
 
Norint nupirkti namą pagal schemą „Right to Buy“, nėra sunku surasti būsto paskolą. Tuo tarpu būsto paskolą buto įsigijimui daugiaaukščiame municipaliniame name išduoda toli gražu ne visi bankai. Situacija priklausys ir nuo namo statybos metų, jo buvimo vietos, aukšto, ir nuo to, kiek butų šiame name priklauso municipalitetui. Apie visus „Right to Buy“ niuansus ir ypatybes jums galės papasakoti patyręs būsto paskolų konsultantas.
Nekilnojamojo turto įsigijimas Didžiojoje Britanijoje – tai stresas ir pinigų bei laiko sąnaudos, kurios ne visada veda prie trokštamo rezultato.
 
Mūsų patirtis ir žinios padeda rusakalbės bendruomenės nariams visuose nekilnojamojo turto įsigijimo sandorio etapuose. Mes su jumis ne tik kalbame viena kalba, bet ir kur kas geriau suprantame vieni kitus daugeliu kitų aspektų.
 
Mes naudojame šiuolaikiškas komunikavimo priemones ir dirbame su klientais iš visų Didžiosios Britanijos vietų. Jūs galite konsultuotis telefonu, per „Skype“, el. paštu, atvykti į mūsų biurą Londone arba susitikti kitoje, jums patogioje vietoje.
 
Skambinkite: 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info
 
  

Žymos: Būstas Anglijoje, Liubov Vashkevich

Komentarai

Naujausi straipsniai