Tiesa.com   |   2017-11-02

Kai būstą padeda įsigyti valstybė: kaip ir kiek?

  
Kai būstą padeda įsigyti valstybė: kaip ir kiek?
© Wikipedia nuotr.
Valstybė būstui skolina lengvatinėmis sąlygomis.
Valstybė paskolina pirkėjui iki 20% pirkinio vertės (iki 40% Londone)

Tradiciškai aukštos nekilnojamojo turto kainos Didžiojoje Britanijoje bet kam gali sukelti depresiją. Tai paaiškina, kodėl potencialūs pirkėjai taip domisi įvairiomis valstybinėmis nekilnojamojo turto pirkimo programomis. Šiandien aš papasakosiu apie vieną iš jų – „Help To Buy“.

Nepainiokite jos su „Help To Buy ISA“. Tai dvi visiškai skirtingos programos. „Help To Buy“ – tai bendra valstybės ir developerių (vystytojų) programa, tiksliau ji vadinasi „Help To Buy Shared Equity Loan“. Tuo tarpu, „Help To Buy ISA“ – bendra valstybės ir bankų programa.
„Help To Buy Shared Equity Loan“ programos atsiradimas sąlygotas tuo, jog bankai ne be priežasties mano, kad naujo būsto kainos yra per aukštos. Norint nupirkti būstą antrinėje rinkoje, bankai sutinka su depozitu, sudarančiu 5-10% pirkinio vertės; tuo pat metu, įsigyjant naują būstą jų reikalaujamas depozitas išauga iki 20-25%.
Vidutinė būsto kaina JK sudaro 200 tūkst. svarų sterlingų, ir 20% reikš 40 tūkst. svarų st. Iš to galima suprasti, jog nedaugeliui lieka šansų įsigyti naują būstą. Ir čia į pagalbą pirkėjams (ir vystytojams) ateina valstybė. Ji paskolina pirkėjui iki 20% pirkinio vertės (iki 40% Londone). Tačiau ši suma yra ribojama. Jūs negalėsite paskolinti iš valstybės daugiau nei 240 tūkst. svarų st. perkant būstą Londone, ir daugiau nei 120 tūkst. svarų st. pirkimui kituose Anglijos miestuose.
 
Reikia atsižvelgti į vieną niuansą, kuris slypi pačiame programos „Help To Buy Shared Equity Loan“ pavadinime. Kaip rezultatas, valstybė savo nuosavybėje pasilieka ne paskolintą sumą, o dalį jūsų nekilnojamojo turto.
 
Pavyzdžiui, jei jus iš valstybės pasiskolinote 100 tūkst. ir įsigijote namą už 500 tūkst., tai reiškia, jog valstybės valdo 20% jūsų nekilnojamojo turto. Jei po 10 metų jūs parduosite šį namą už 600 tūkst., tai valstybei gražinsite jau nebe 100 tūkst., o 120 tūkst. – 20% naujos vertės. Be to, jūs nemokate palūkanų pagal šią skolą tik pirmuosius 5 metus.
 
Pasibaigus 5 metų lengvatiniam laikotarpiui jūs pradedate mokėti palūkanas pagal savo skolą, kurie augs kartu su Retail Prices Index (RPI) augimu. Per 25 metus jūs turėsite išmokėti skolą valstybei arba parduoti šį nekilnojamąjį turtą ir grąžinti pinigus. T.y., kaip visada, nėra nieko nemokamo.
 
Tam, kad taptumėte šios schemos dalyviais, pirmiausia, reikia surasti būstą, parduodamą pagal schemą „Help To Buy Shared Equity Loan“. Informaciją apie tokio tipo nekilnojamąjį turtą jūs galite gauti iš vietinio „Help-to-Buy“ agento arba tiesiogiai iš statytojo. Jie taip pat imsis šios schemos realizavimo. Savo ruožtu, komercinio banko finansavimą – būsto paskolą, jums reikės gauti savarankiškai, arba su ”mortgage advisor“ pagalba.
Jūs turite atitikti šiuos reikalavimus:
 
- jūs perkate būstą savo pragyvenimui (residential)
 
- jūs esate „First Time Buyer“ – jūsų nuosavybėje nėra jokio kito būsto, įsigyto, gauto dovanų ar paveldėto, nei JK, nei užsienyje.
 
Noriu dar kartą pabrėžti – ši schema galioja tik naujos statybos būstui. Aukščiau aš aprašiau „Help To Buy“ schemą Anglijoje. Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija turi analogiškas programas.
 
Nekilnojamojo turto įsigijimas Didžiojoje Britanijoje – tai stresas ir pinigų bei laiko sąnaudos, kurios ne visada veda prie trokštamo rezultato.
Mūsų patirtis ir žinios padeda rusakalbės bendruomenės nariams visuose nekilnojamojo turto įsigijimo sandorio etapuose. Mes su jumis ne tik kalbame viena kalba, bet ir kur kas geriau suprantame vieni kitus daugeliu kitų aspektų.
 
Mes naudojame šiuolaikiškas komunikavimo priemones ir dirbame su klientais iš visų Didžiosios Britanijos vietų. Jūs galite konsultuotis telefonu, per „Skype“, el. paštu, atvykti į mūsų biurą Londone arba susitikti kitoje, jums patogioje vietoje.
 
Skambinkite: 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info
 
  

Žymos: Būstas Anglijoje, Liubov Vashkevich

Komentarai

Naujausi straipsniai