Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2016-02-09

Ką labiausiai paveiks pakilusi paskolų palūkanų norma JK?

  
Ką labiausiai paveiks pakilusi paskolų palūkanų norma JK? Paskolų savininkai Newhame, Crawley ir Barkinge patenka į didžiausią rizikos grupę.

Nekilnojamo turto (NT) agentūra „Savills” išanalizavo dabartinį Jungtinės Karalystės vietovių žemėlapį ir atskleidė, kuriose vietovėse gyvenantys ir būsto paskolas turintys asmenys labiausiai rizikuoja nukentėti nuo galimai pakilsiančios paskolų palūkanų normos.

Pasirodo, paskolų savininkai Newhame, Crawley ir Barkinge patenka į didžiausią rizikos grupę, kuri, JK iždui nusprendus padidinti palūkanų normą, skaudžiausiai nukentėtų nuo tokio sprendimo, - pranešė Independent.co.uk.
Pasak „Savills”, Dagenhamo, Tower Hamlets, Harlow, Worcesterio, Watfordo ir Slough rajonų gyventojai šiuo metu yra labiausiai neapsaugoti nuo palūkanų normos padidėjimo. Taip yra dėl to, kad palyginus pajamų ir paskolų dydžio santikį bei būstų vertę, paaiškėjo, kad pirkėjai šiuose gyvenvietėse labiausiai „pertempia savo biudžetus”.
 
Labiausiai bankams įsiskolinusios JK sritys, kuriose skolininkai turi itin dideles paskolas, palyginus su jų būstų verte, yra Worcesteris, Peterborough’as ir vietovės Šiaurės Anglijoje bei Velse.
 
Pasak ekspertų, kitas būdas įvertinti paskolos rizikingumą yra palyginti paskolos dydžio ir pajamų santykį. Šiuo atveju teigiama, kad pakilus paskolų palūkanų normai labiausiai nukentėtų jaunesni būsto paskolas pasiėmę londoniečiai.
 
Tuo tarpu prognozuojama, kad palūkanų norma 2017 metais išliks kaip niekada žema - 0.5 proc.
 
  

Žymos: Būsto paskola, Būstas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai