Tiesa.com   |   The Daily Mail   |   2012-10-24

Gauti paskolą būstui bus dar sunkiau

  
Gauti paskolą būstui bus dar sunkiau Sulaukusiems 50 metų paskolą būstui bus gauti labai sunku.

Netrukus bus paskelbtos naujos taisyklės, kurios gali sukelti problemų pirmąkart siekiantiems įsigyti būstą. Anot Finansinių paslaugų reguliavimo agentūros, paskolos Jungtinėje Karalystėje bus griežčiau suteikiamos vyresniems žmonėms ir pirmąkart įsigyjantiems būstą, pranešė The Daily Mail.

Manoma, kad nuo šiol bus sunkiausia gauti paskolą 50 metų žmonėms, nes dauguma jų suteikiamos maždaug 25 metams, o pagal naujas taisykles, paskolos nebebus suteikiamos asmenims, kurie nespėtų jos išsimokėti iki sulauks 70 ar 75 metų.
Naujos taisyklės apribos ir paskolas, kur iš pradžių mokamos tik palūkanų normos. Tai turėtų būti ypač nepalankus sprendimas perkantiems būstą pirmą kartą, nes būtent ši pirkėjų grupė iš pradžių yra linkusi mokėti tik paskolos palūkanas, o ne pačią sumą. Iš tokių paskolų gavėjų skolintojai privalės reikalauti, kad jie taupytų dar papildomas lėšas pačiai paskolai išmokėti. Per paskolos laikotarpį planuojama tikrinti, kiek tokių santaupų gavėjas yra sukaupęs.
 
Tokie sprendimai įsigalios dėl anksčiau vykusio neatsakingo skolinimo. Siekiama, kad žmonės imtų paskolas tik tada, kai gali sau tai leisti. Bus sugriežtintas gaunamų reguliarių pajamų patikrinimas, nes iki šiol tai buvo daroma liberaliau. Praneša, kad ypač žmonės vykdantys individualią veiklą „self-employed“ turės pateikti daugiau dokumentų, kurie įrodytų jų reguliariai gaunamas pajamas
 
 
  

Žymos: Paskolos, Būstas, Pinigai,

Komentarai

Naujausi straipsniai