Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2016-05-18

Emigrantai iš Lietuvos namus rado po Rytų Londono viaduku

  
Emigrantai iš Lietuvos namus rado po Rytų Londono viaduku
© google.com
Šio viaduko konstrukcijose lietuviai ir britai įsirengė guolius.

Vienos Rytų Londono savivaldybės valdžios atstovai abstulbo išvydę, kad jos teritoriją kertančio greitkelio konstrukcijose namus įsikūrė benamiai.

Keturi žmonės rasti įsikūrę po greitkelio A13 atkarpa – viaduku Canning Towne. Du iš jų buvo lietuvikai, du – britai. Du vyrai miegojo nepaisant to, kad greitkeliu važiuojantis transportas kelia didžiulį triukšmą. Patalus jie buvo pasikloję aukštai ant plieninių konstrukcijų esančių vamzdžių, kuriais nutiesti elektros kabeliai. Šalia guolių rasta vienkartinių indų su maistu, tušti kavos puodeliai, spėjama, jog čia „gyveno“ daugiau žmonių.
Tikrintojai tikino nesuprantą, kaip galima įsikurti tokioje sunkiai prieinamoje ir triukšmingoje vietoje.
 
Newhamo savivaldybė patikrinimą surengė neatsitiktinai – tai kartu su policija ir labdaros organizacijų atstovais planuotas reidas, pavadintas „Operacija Alabama“. Jos metu aptikta apie 450 benamių, tačiau retas iš jų įsikuria tokiose neįprastose ir sunkiai prieinamose vietose.
 
Bėdžiams labdaros organizacijos ir savivaldybė stengiasi padėti ir bent trumpam apgyvendina civilizuotomis sąlygomis – nakvynės namuose ar hosteliuose.
  

Žymos: Benamiai, canning town

Komentarai

Naujausi straipsniai