Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-07-25

Dėl kylančių būsto kainų apkaltino užsieniečius

  
Dėl kylančių būsto kainų apkaltino užsieniečius
© Flickr nuotr.
Svarstykles į kairę pusę nekilnojamojo turto rinkoje esą nusveria turtingi užsieniečiai.
Itin brangaus nekilnojamojo turto kainas Londone užkėlė nusikaltėliai iš užsienio, kurie Anglijoje nori izoliuoti savo turtą. Tai, ką jie daro, iškraipo rinką.

Nacionalinė nusikalstamumo agentūra (angl. National Crime Agency) apkaltino užsieniečius išpučiant nekilnojamojo turto kainas Anglijoje. Anot pareigūnų, turtingi užsienio piliečiai išplauna šimtus tūkstančių svarų, už juos įsigydami prabangius namus Londone ir taip keldami būsto kainas.

Agentūros ekonominių nusikaltimų skyriaus direktorius Donaldas Toonas, kurį cituoja bbc.co.uk, „The Times” dienraščiu sakė, kad dėl tokių turtingų užsienčių veiksmų, nekilnojamojo turto kainos Londone yra „iškreiptos”.
„Tiesa” neseniai pranešė, kad dėl nežmoniškų būsto nuomos kainų, net ir pragyvenimo lygį atitinkančią algą gauntys londoniečiai per plauką išvengia benamystės.
 
Anot D. Toono, būsto kainas dirbtinai kelia nusikaltėliai, kurie „siekia savo turtus izoliuoti Juntinėje Karalystėje”.
 
Jis nekilnojamojo turto agentus paragino pranešti apie bet kokią pastebėtą įtartiną veiklą.
Ekspertą suneramino nekilnojamojo turto, parduoto sudėtingų struktūrų ofšorinėmis kompanijoms, kurių dalis nupirka už išplautus pinigus, skaičius.
 
Per pastaruosius tris mėnesius į Anglijos biudžetą įkrito 150 milijonų svarų mokesčių už kompanijų, trestų ir investicinių bankų įsigytą nekilnojamąjį turtą.
 
Pirmą kartą 2013-14 metais įvedus nekilnojamojo turto mokestį, jis sugeneravo apie 100 milijonų svarų iš 3,990 namų pajamų. Didžiausios pajamos – 80 proc. – į biudžetą įplaukė už namus City of Westminster ir Royal Borough of Kensington & Chelsea rajonuose.
 
„Itin brangaus nekilnojamojo turto kainas Londone užkėlė nusikaltėliai iš užsienio, kurie Anglijoje nori izoliuoti savo turtą. Tai, ką jie daro, iškraipo rinką,” – įspėjo nusikaltimų ekspertas.
 
 
 
  

Žymos: Nekilnojamasis turtas, Būsto kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai