Tiesa.com   |   2013-03-20

Būstų nuomininkams – valdininkų įspėjimas susiveržti diržus 

  
Būstų nuomininkams – valdininkų įspėjimas susiveržti diržus
© Flickr nuotr.
Valdininkai ispėjo gyventojus, kad norint išsaugoti turimą būstą, teks susiveržti diržus dar labiau.

Nuo balandžio mėnesio, gaunantiems valstybės socialinį būstą, įsigalios mažesnės bendros paramos ribos, todėl kai kurios miestų savivaldybės ėmėsi savo gyventojams patarinėti, kaip reiktų taupyti, norint neprarasti turimo būsto. Visgi, tokie pasiūlymai sulaukė gyventojų kritikos ir pykčio, pranešė Dailymail.co.uk.

Viena apgyvendinimo asociacijų „Eastlands Home“ Manchesteryje, savo klientams išplatino lankstinukus, kuriuose retoriškai klausia – „Ar tikrai sau galite leisti „Sky“ televiziją, cigaretes, bingo, gėrimus ir kitus nebūtinus dalykus?“. Toliau dar buvo pridėtas pamokymas, kad norint išsaugoti namus, sumažėjus būsto pašalpoms, teks susiveržti diržus.
Guzelian nuotr.
 
Tokie apgyvendinimo asociacijos pamokymai papiktino ne vieną jų gavėją ir sukėlė viešas diskusijas socialiniuose tinkluose, nes informacija buvo išplatinta gyvenantiems buvusiuose socialiniuose būstuose, kurie daugumos dabar yra nuomojami savo lėšomis. Todėl netrukus šios asociacijos atstovai buvo priversti atsiprašyti. Visgi, organizacijos vadovė Sheila Doran pabrėžė, kad taip buvo siekiama nuomininkams padėti pasiruošti artėjančiams pokyčiams, nes kai kuriuos jie iš tiesų palies gan stipriai ir skausmingai apribos jų biudžetą.
 
Žmonės, gavę asociacijos lankstinukus, sakė buvę įžeisti tokių klausimų, nes atrodo, kad visi gyvenantys buvusiuose socialiniuose būstuose, yra išimtinai pašalpų gavėjai ir dabar mėgaujasi prabanga. Viena gyventojų sakė, kad toks valdininkų požiūris dar kartą įrodo, kiek jie yra atitrūkę nuo realybės, nes ir iki šiol norint gyventi iš valstybės remiamų lėšų, jau reikia būti kaip reikiant susiveržus diržus. Visgi, net 70 proc. „Dailymail“ skaitytojų, dalyvavusių apklausoje, kurioje buvo prašomi įvertinti asociacijos informaciją, pareiškė, kad asociacija nepadarė nieko blogo, išsiųsdama tokius pamokymus gyventojams.
 
 
 
  

Žymos: Anglija, Būsto pašalpos, Būstas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai