Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-09-10

Būsto nuomotojams – nauji reikalavimai, gali brangti nuoma

  
Būsto nuomotojams – nauji reikalavimai, gali brangti nuoma
© David Holt nuotr.
Valdžia nuomojamo būsto savininkams įsakė atnaujinti apdailą.
Netikėtas valdžios atstovo nurodymas sukėlė priešišką nuomotojų reakciją, mat apdailos keitimas kainuoja tūkstančius svarų sterlingų

Vyriausybė įpareigojo būsto nuomos paslaugas teikiančius asmenis ir kompanijas pašalinti tam tikrą pastatų apdailą. Šie darbai nemažai kainuos, o išlaidų našta gali kristi ant klientų pečių.

Bendruomenių sekretoriaus Jameso Brokenshire’o įsakymu, privataus būsto nuomos sektoriaus verslininkai privalo pasirūpinti, kad pastatai su jų patalpomis nebūtų padengti tam tikromis degiomis apdailos detalėmis.
Konkrečiai – nurodyta pašalinti plokštes, kuriomis buvo padengtas daugiaaukštis „Grenfell Tower“ Vakarų Londone. Pernai 24 aukštų pastate kilęs nedidelis gaisras staigiai išplito į visą pastatą ir nusinešė 72 gyvybes.
 
Tiriant gaisrą nustatyta, kad ugnis žaibiškai išplito būtent dėl degios apdailos.
 
Naująjį įsakymą ignoruosiantys nuomotojai (angl. – landlords. Red. past.) gali sulaukti didžiulių piniginių baudų arba apskritai prarasti teisę verstis šia veikla.
 
Toks netikėtas valdžios atstovo nurodymas sukėlė priešišką nuomotojų reakciją, mat apdailos keitimas kainuoja tūkstančius svarų sterlingų, o šių darbų kainos niekas nekompensuos. Todėl tikėtina, kad tokiuose namuose būstą nuomojantys žmonės bus priversti mokėti daugiau, mat savininkai dėl patirtų papildomų išlaidų kilstels nuomos įkainius.
Visoje šalyje yra beveik 300 tokia apdaila padengtų privačiam sektoriui priklausančių namų, kuriuose nuomojami būstai.
 
J. Brokenshire’o teigimu, nuomotojai privalo ne tik laikytis naujos tvarkos, bet ir jausti moralinę atsakomybę prieš nuomininkus ir užtikrinti jų saugumą.
 
Tokia apdaila padengta ir daugybė valstybei priklausančio socialinio būsto pastatų, vyriausybė jos keitimo darbams yra numačiusi apie 400 mln. svarų sterlingų.
 
  

Žymos: Nuoma Anglijoje, Būsto nuoma, Grenfell Tower, nuoma kaina

Komentarai

Naujausi straipsniai