Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-05-03

Būsto krizė: britai namus nusiperka tik su tėvų pagalba

  
Būsto krizė: britai namus nusiperka tik su tėvų pagalba Tėvai savo vaikams paskolina ar padovanoja apie 25 proc. visos būsto vertės.

Išanalizavus pastarųjų metų finansinius būstų įsigyjimo duomenis paaiškėjo, kad didelė dalis Jungtinės Karalystės (JK) būsto pirkėjų pirmuosius namus gali sau leisti tik su ženklia tėvų finansine pagalba. Idomu tai, kad tėvai padeda ne jauniems studentams, o vidutinio amžiaus dirbančioms ir pastovią algą gaunančioms atžaloms.

Finansų ekspertų paskaičiacimu, tėvai savo vaikams paskolina ar padovanoja apie 25 proc. visos būsto vertės. Iš viso praėjusiais metais tėvai savo atžaloms jau paskolino per 5 mlrd. svarų sterlingų, - pranešė theguardian.com.
Britai šį fenomena jau spėjo skambiai pavadinti „tėvų ir mamų banku”, kuris, jei būtų reitinguojamas tarp kitų JK būsto paskolas suteikiančių institucijų, patektų į top dešimtuką.
 
Pasak tyrimą organizavusio Nigelo Wilsono, gauti duomenys atskleidžia daugybę skaudžių rinkos problemų, iš kurių ryškiausia – atlyginimų bei būsto kainų santykio skirtumas.
 
Tyrimo metu išsiaiškinta, kad tėvai savo atžaloms pernai suteikė per 300 tūkst. paskolų, o be jų pagalbos pirmųjų būstų šie asmenys tiesiog būtų negalėję sau leisti.
 
  

Žymos: Būsto paskola, Būsto krizė, Būsto kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai